Новини

Україну поділять на 10 функціональних зон: навіщо це зроблять

Поділ територій на 10 функціональних типів дає економічні переваги жителям різних областей і дозволить більш ефективно розвивати регіони. 

Україну поділять на функціональні зони. Це дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів. Про це повідомляють на сайті Міністерства розвитку громад та територій України.

«Поділ територій на 10 функціональних типів дає економічні переваги жителям різних областей і дозволить більш ефективно розвивати регіони. Вперше області розділять за схожістю соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених кордонів», — зазначив Міністр розвитку громад Олексій Чернишов.

Ідея полягає в тому, щоб направляти фінансування не на області, як було раніше, а на території. Адже в одній області можуть бути міста і села, які вимагають абсолютно різного підходу до стратегії розвитку.

«Вони розроблені системно і дають можливість розподіляти гроші не тільки між областями, а й між функціональними територіями», — зазначив Олексій Чернишов.

Наприклад, перша зона з десяти — гірські території українських Карпат. Це одразу декілька областей, які ми повинні розвивати. Далі — макрорегіон Азов-Чорне море. Це узбережжя Чорного й Азовського морів. Там одні й ті ж проблеми. 

Далі, наприклад, — прикордонні регіональні зони. На сході і на заході вони різні: в першому випадку — в несприятливих умовах, у другому — навпаки. Також є монофункціональні міста, є шахтарські регіони, які вимагають абсолютно іншої логіки.

Функціональні типи територій у межах державної регіональної політики на період до 2027 року:

  1. Гірські території Українських Карпат.
  2. Макрорегіон «Азов-Чорне море».
  3. Прикордонні регіони.
  4. Прикордонні території у несприятливих умовах.
  5. Тимчасово окуповані території України.
  6. Природоохоронні території (Смарагдова мережа).
  7. Міські агломерації.
  8. Центри економічного розвитку.
  9. Монофункціональні старопромислові міста.
  10. Сільські території у несприятливих умовах.

Наразі проєкти щодо функціональних територій уже розробляють.

 

Коментарі