Новини

«Промовчати сьогодні — погодитися з беззаконням завтра». У Чернівцях відбулася акція на підтримку Сергія Стерненка

На акцію зібралося близько сотні небайдужих чернівчан. 

Сьогодні, 23  лютого, в Одесі засудили активіста Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Приморський районий суд визнав винним Стерненка у викраденні ексдепутата Сергія Щербича 2015 року, розбої та зберіганні зброї. Стерненка відправили до СІЗО. Він із вироком суду не згоден.

Не погоджуються з рішенням суду також і багато громадян. По всій Україні люди почали виходити на акції протесту. Зокрема у Чернівцях під міською радою зібралося близько сотні людей. Трохи згодом вони перемістилися до будівлі ОДА. 

Співорганізатор акції Артем Жук зазначив, що сьогодні небайдужі чернівчани зібралися, аби висловити занепокоєння незаконним правосуддям до громадських активістів та політичний тиск на них.

Учасники акції кричали: «Волю Стерненку!», тримаючи плакати з написами «Прийшла весна — не тих саджають», «Ганьба!» та «Промовчати сьогодні — погодитися з беззаконням завтра». 

Павло Гараджій також прийшов із друзями на підтримку Стерненка. Каже, що виступає проти незаконних рішень. 

«Немає жодної доказової бази, крім показів самого обвинуваченого. Ми хочемо, аби місцева влада усно чи письмово визнала, що рішення було незаконним, і, якщо можливо, надіслали листа до Офісу Президента», — сказав він. 

Голова правозахисної служби ФРІ Чернівці Анастасія Забєліна зазначила, що акцією намагаються звернути увагу громадськости на те, що рішення є абсолютно політичними, а не правовими.

«Те, як виносили рішення, і саме рішення обурює нас як активістів. Це неправомірно. Ми зібралися біля ОДА, бо облдержадміністрація та її голова — єдині представники президента в нашій області та місті. Виступаємо тут для того, аби рішення переглянули, звернулися до судді, який його виносив. Вимагаємо також звільнити всіх політв’язнів», — сказала Анастасія Забєліна.

Що це за справа?

Її розглядали майже п’ять років. За версією Стерненка, справу сфабрикували. Він каже, що 2015 року до нього з обшуками прийшли правоохоронці, «вивезли до відділення» й того ж дня взяли під варту. Пізніше Стерненко вийшов під заставу. Щодо зберігання зброї він заявляє, що добровільно видав правоохоронцям пневматичний пістолет, колекційний ніж і шумовий пістолет. Останній експерти начебто визнали вогнепальною зброєю.

   

Фото Володимира Гуцула

Коментарі