Представники агентства запрошують подавати заявки людей, у яких відсутні кінцівки, різна довжина ніг або зріст не вище за 130 сантиметрів.
Європейське космічне агентство вперше за 11 років проводить набір нових астронавтів. Зокрема, хочуть знайти космонавтів з інвалідністю, які також будуть займатися наукою та працювати в космосі.
Про це повідомляє пресслужба агентства.
Подача заявок триватиме з 31 березня до 28 травня 2021 року. А результати відбору планують оголосити у жовтні 2022 року.
Загалом усі кандидати повинні бути громадянами країни-членкині агентства, мати ступінь магістра природничих наук, медицини, інженерії, математики, компʼютерних наук або кваліфікацію льотчика-випробувача. У претендента на посаду має бути не менше трьох років відповідного професійного досвіду і вільне володіння англійською, а також будь-якою іншою мовою.
Також в агентстві анонсували, що у межах програми вперше шукають людей з інвалідністю. Наразі вони просять подавати резюме тих, у кого ампутовані кінцівки або є вроджена відсутність кінцівок, у яких різна довжина ніг або в кого зріст менше 130 см.
«Вперше в історії агентства і пілотованих космічних польотів у всьому світі ми шукаємо людей, які психологічно, когнітивно, технічно і професійно кваліфіковані для роботи астронавтом, але мають фізичну інвалідність, яка зазвичай не дозволяє їм брати участь у відборі — через вимоги, які залежать від використання сучасного космічного обладнання», — йдеться у заяві.
Агентство консультувалося з Міжнародним паралімпійським комітетом, перш ніж оголосити вимоги для людей з інвалідністю. Одночасно з відбором нових астронавтів ESA буде працювати над адаптацією обладнання, космічних апаратів для потреб людей з інвалідністю. Зокрема агентство виділить 1 мільйон євро для адаптації обладнання.
Крім того, в агентстві наголошують, що астронавти з інвалідністю будуть так само, як і інші астронавти, займатися наукою та брати участь у місіях до Міжнародної космічної станції.
«Наші астронавти проводять велику кількість наукових експериментів у космосі, якщо такі експерименти виконуватимуть люди з інвалідністю, це може принести нові дивовижні наукові результати, корисні для більшої кількості людей на Землі», — пояснюють в агентстві.
ESA хоче зробити майбутній відбір астронавтів інклюзивним. Тому, крім людей з інвалідністю, агентство закликає подавати заявки жінок. У нинішній команді є лише одна — італійська астронавтка Саманта Крістофоретті.