Новини

Рада ухвалила підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху. Що змінюється

Зокрема, за водіння у нетверезому стані — 17 тисяч гривень штрафу з позбавленням водійських прав на рік.

Фото why kei, unsplash.com

Верховна Рада ухвалила збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху для пішоходів та водіїв. Зокрема, штрафи за водіння у нетверезому стані, а також за перевищення швидкости будуть більшими.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

За законопроєкт №2695 проголосували 325 депутатів.

Згідно зі змінами до Кодексу про адмінпорушення, до 510 гривень збільшать штрафи за:

— відсутність шолома у мотоцикліста;

— непристебнуті ремені безпеки;

— водіння автівкою, яка не зареєстрована чи не перереєстрована в Україні в установленому порядку;

— за водіння автівки без номерного знака чи неправильний номерний знак;

— неосвітлений номерний знак;

— порушення правил переїзду перехресть, зупинок, обгону;

— проїзд на заборонний сигнал світлофора.

За що ще штрафуватимуть

За ненадання переваги «швидким» та інших аварійно-рятувальним службам можуть оштрафувати на 680 гривень.

За перевищення швидкости від 20 до 50 км/год штрафуватимуть на 340 гривень, а за перевищення на понад 50 км/год доведеться заплатити 1700 гривень.

Якщо водій покине місце аварії, йому теж загрожуватиме 3400 грн штрафу, а також позбавлення права керувати автівкою на 6 місяців. За пошкодження інших транспортних засобів чи дороги доведеться сплатити 1190 грн. За створення аварійної ситуації штрафуватимуть на 3400 грн.

За водіння без прав стягуватимуть 425 грн. Якщо ж прав взагалі немає, штраф буде 3400 грн. Якщо водія спіймають повторно, то можуть стягнути 20 400 грн із позбавленням права керувати транспортними засобами на 1-5 років.

За водіння у нетверезому стані — 17 000 грн штрафу з позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення впродовж року — 34 000 грн із позбавлення водійських прав на три роки.

Якщо водія втретє за рік спіймають за водіння у нетверезому стані, йому загрожуватиме 51 000 грн штрафу з позбавленням права на водіння на 10 років та з конфіскацією транспортного засобу.

За відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння можуть оштрафувати на 40 800 грн.

З пішоходів та велосипедистів можуть стягнути 255 грн за перехід дороги у невстановленому місці.

Також вносять зміни до Кримінального кодексу. Так, за керування автівкою у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, що призвело до тілесних ушкоджень середньої тяжкости, можливе позбавлення волі до трьох років із позбавленням права на водіння від трьох до п’яти років. За тяжкі тілесні ушкодження через нетверезе керування загрожуватиме позбавлення волі від трьох до восьми років.

Коментарі