Новини

Екоспосіб боротьби з ожеледицею: у Львові посипали доріжки кавовою гущею

Кавова гуща корисна для зелених насаджень та не потребує збору після використання.

Фото Львівської міськради

У Львові в рамках першого експерименту пілотного проєкту у парку посипали близько 200 метрів доріжок кавовою гущею.

Про це повідомляє Львівська міська рада у фейсбуку.

Кавовою гущею посипали доріжки в парку 700-річчя Львова. Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості і не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання.

«Про цю ідея я прочитала у соцмережах. У країнах Скандинавії та Європи таким чином борються з ожеледицею у парках. Я подумала: чому б так не зробити у нас, адже Львів вважається кавовою столицею України. Львів’яни люблять пити каву, є велика мережа кав’ярень, тому виникла ідея спробувати цей метод у нашому місті», — розповіла Ірина Оршак.

Як зазначили у міськраді, кавова гуща має корисні властивості: покращує якість ґрунту та зелених насаджень, а також не впливає на лапки домашніх улюбленців.

«Коли буде гарна погода, то подивимося, чи буде танути лід. Крига тане за рахунок того, що ресурс є темним і, вбираючи сонячні промені, він розщеплює її. Ми сподіваємося, що це буде гарне екологічне та економічне рішення, адже кав’ярні надають нам цей ресурс безкоштовно», — зазначила Ірина Оршак.

Львівський міський голова Андрій Садовий пообіцяв, що поділиться цим унікальним рецептом з іншими містами України, якщо цей проєкт буде успішним у Львові.

Коментарі