Новини

Ринок землі: відколи діятиме, хто і за скільки може купувати ділянки на Буковині

Земельна реформа поки не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, а також допуску юридичних осіб та іноземців.

Фото Federico Respini, unsplash.com

В Україні з 1 липня 2021 року почне працювати ринок землі. Купувати її зможуть фізичні особи. Одна людина може придбати до 100 гектарів. 

Про це повідомили у пресслужбі Чернівецької ОДА.

Як ми вже писали раніше, на Буковині за гектар покупцям треба буде заплатити не менше 33264 гривень. До речі, це один із найвищих показників в Україні.

Земельна реформа поки не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців. Про це сказала заступниця начальника управління агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Людмила Федірчик

«Юридичні особи зможуть купувати та продавати землі сільськогосподарського призначення з 1 січня 2024 року. А чи надавати таке право іноземцям, українці мають вирішити під час загальнонаціонального референдуму», – пояснила Людмила Федірчик.

Варто також зазначити, що орендар землі матиме першочергове право її викупити.

Детальніше з цими нововведеннями можна ознайомитися у законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».

Коментарі