Новини

До кінця року змогли б віддати всі гроші: у Чернівцітеплокомуненерго розповіли про багатомільйонні борги за газ

У «Чернівцігаз» повідомили, що борг становить рекордні 35 млн грн. Натомість у тепловиків заперечують — кажуть, що сума менша.

Фото segodnya.ua

У січні 2021 року борг МКП «Чернівцітеплокомуненерго» за розподіл газу перед АТ «Чернівцігаз» перевищив 35 млн грн, повідомили у пресслужбі газової компанії.  

Зокрема прогнозують, що 1 лютого сума заборгованости тепловиків збільшиться до 50 млн грн.

Однак директор МКП «Чернівцітеплокомуненерго» Олександр Меленчук у коментарі «Шпальті» сказав, що про такі суми не йдеться — наразі борг становить 26 млн грн.

«Насправді боргу в 35 мільйонів у нас наразі немає, вже не кажу про прогнозовані 50. Адже винні зараз 26 мільйонів. Причиною цього стало те, що тарифи за споживання тепла не піднімали від 2018 року. І вони не покривають зростання тих тарифів, які є в газовиків. А тариф коригувати ми не можемо», — сказав він.

За словами директора підприємства, через це можуть вимкнути і газ, і тепло.

«Звичайно, це може загрожувати подальшому опалювальному сезону — нам можуть вимкнути газ. Водночас люди не платять за послуги, вже заборгували 93 мільйони гривень. Ми отримуємо фінансову допомогу. Ті кошти йдуть на сплату комунальних послуг: газ, електроенергію тощо. Але ми поки що все одно не маємо можливости закрити ті борги», — каже Олександр Меленчук.

Також він припускає, що борги зможуть віддати до кінця 2021 року.

«Для того, аби Чернівцітеплокомуненерго знову стало прибутковим, необхідно сформувати новий тариф, застосувати його. Гадаю, ми змогли б віддати всі борги до кінця року», — резюмує очільник підприємства.

Нагадаємо, наприкінці жовтня «Чернівцігаз» забезпечив розподіл газу на всі котельні ТКЕ попри значну заборгованість МКП «Чернівцітеплокомуненерго».

Коментарі