Новини

За права жінок та гендерну рівність: хто є номінантами на премію Гавела від ПАРЄ

У Парламентській асамблеї Ради Європи визначили трьох номінанток, які отримають премію з прав людини імені Вацлава Гавела за 2020 рік.

Фото Charl Folscher

Відбіркова комісія Премії за права людини імені Вацлава Гавела, яка нагороджує видатні дії суспільства у захисті прав людини в Європі та за її межами, оголосила трьох номінантом, які беруть участь у просуванні прав жінок або гендерної рівности.

Цьогоріч премію за 2020 рік вручатимуть на квітневій сесії асамблеї. Про це повідомили у пресслужбі ПАРЄ.

Виборча панель оголосила короткий список номінантів премії за 2020 рік. Обрали трьох претенденток, які просувають:

  • права жінок;
  • гендерну рівність.

Зокрема на премію Гавела за 2020 рік претендує Люджейн аль-Хазлюль – правозахисниця та лідерка феміністського руху із Саудівської Аравії. З 2018 року вона перебуває в ув’язненні за правозахисну діяльність.

Також на номінацію висувають Буддистських Монахів Друкпа (Непал). Вони пропагандують гендерну рівність, сталий розвиток довкілля та міжнародну толерантність.

Останньою претенденткою стала Жульен Лузанж – активістка з прав людини із Конго. Вона відома виявленням та документуванням випадків насильства проти жінок. За свою діяльність неодноразово отримувала погрози.

Нагадаємо, що премії з прав людини імені Вацлава Гавела присуджують за видатну діяльність у громадському суспільстві із захисту прав людини в Європі та світі. Премію заснували у 2013 році. Її матеріальна винагорода становить 60 тисяч євро.

Коментарі