Новини

Посадові оклади освітян зростуть на 20%

Держбюджет на 2021 рік передбачає збільшення видатків на освіту.

Фото unsplash.com

У Держбюджеті на 2021 рік Міністерству освіти і науки України передбачені видатки обсягом 139,5 млрд грн, що на 26,6 млрд грн більше, ніж у 2020 році. В основному це кошти на збільшення заробітної плати з 1 січня на 20% та з 1 грудня 2021 року – на 8,4%, йдеться у повідомленні на сайті МОН.

Так, із зазначеної суми загальнодержавні видатки становлять 103,7 млрд грн, з яких 99,65 млрд грн будуть направлені на виплату заробітної плати освітянам. Ще 1,42 млрд грн субвенції підуть на Нову українську школу.

На реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» передбачено 1 млрд грн, на створення навчально-практичних центрів професійної освіти 0,15 млрд грн, а на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (ООП) 0,5 млрд грн.

Також передбачено нову субвенцію обсягом 1,0 млрд грн на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками під час навчального процесу в закладах загальної середньої освіти.

Як повідомляла раніше «Шпальта», держбюджет на наступний рік передбачає відчутне збільшення видатків для соціальної сфери, але скорочує витрати на армію та виплати зовнішніх боргів.

Коментарі