Новини

Чернівецьке дитяче арт-видавництво «Чорні вівці» святкує своє п’ятиріччя: які приємності підготували для читачів

Видавництво працює з авторами більше, ніж 10 країн світу та нещодавно почало випускати книжки за кордоном.

19 грудня чернівецьке дитяче арт-видавництво «Чорні вівці» відзначатиме перший ювілей. Видавництво спеціалізується на арт-буках, білінгвальній та перекладній літературі для дітей. Його «фішкою» є чорні овечки в кожній книжці, вони вказують на рекомендований вік читачів. 

За п’ять років існування видавництва світ побачило більше 50-ти книжок, серед них творіння як українських авторів, так і перекладних.

Видавництво працює з представниками більше, ніж 10 країн світу: Ервін Мозер, Крістоф Родлер (Австрія), Ейтан Борітцер, Оксана Лущевська, Юлія Косівчук, Роксолана Тимяк-Лончина (США), Евеліна Дацюте (Литва), Масао Моріта (Японія), Кріс Рідделл (Великобританія), Аґнєшка Стельмашик, Данута Парляк (Польща), Вольф Ерльбрух, Йорґ Мюле, Ілона Айнвольт (Німеччина), Франц Голер (Швейцарія), Леннарт Гельсінґ, Андерс Бйоркелід (Швеція), Кім Фупц Окесон (Данія), Сергій Жадан, Ірена Карпа, Юрій Винничук, Галина Вдовиченко, Лариса Ніцой, Христина Лукащук, Євгенія Завалій, Юлія Ілюха, Яна Сотник, Таіс Золотковська, Оксана Драчковська, Андрій Тужиков та інші.

Цьогоріч «Сова, яка хотіла стати жайворонком» Галини Вдовиченко побачила світ словацькою (видавництво «Slniečkovo»). Це перша книжка «чорних овечок», яка вийшла за кордоном. А на черзі – вихід ще однієї з книжок видавництва, на цей раз болгарською. 

«За цей час ми пройшли вже немалий книжковий шляхМи вчилися, помилялися, читали, вишукували найкращі рукописи, видавали чимраз більше книжок, вигравали конкурси, отримували премії, вірили, сперечалися, підписували права на переклад книжок в інших країнах, засмучувалися через те, що все більше в Україну ввозять російських книжок, боролися, нервували, але ніколи-ніколи не зупинялися! 

Ми вже чіткіше розуміємо, що люблять наші читачі, і тому нам тепер легше втілити все це в книжках, які їм сподобаються і, сподіваємося, навіть стануть бестселерами. Наша «Овечка» їздила на міжнародні фестивалі та ярмарки за кордон, навчалася на іноземних програмах, знайомилася із всесвітньовідомими видавцями й авторами. І завдяки цьому ми отримали ще більше знань і натхнення тішити своїх читачів», — розповідає головна редакторка видавництва «Чорні вівці» Христя Венгринюк.

Христя Венгринюк Фото «Чорні вівці»

До речі, з нагоди дня народження видавництво підготувало для своїх читачів розіграші, конкурси та знижки. Докладнішу інформацію можна знайти тут та на сторінках «чорних овечок» у соціальних мережах. 

 

Коментарі