Новини

У Чернівцях вийде новий роман Юрія Андруховича «Радіо Ніч»

Колись Юрій Андрухович сказав, що якби він не був письменником, то заснував би власну нічну радіостанцію, а тепер є нагода прочитати роман про те радіо.

Джерело giphy.com

 

У грудні видавництво «Меридіан Черновіц» опублікує новий роман українського письменника Юрія Андруховича «Радіо Ніч». За словами літературного редактора книжки Олександра Бойченка, це «найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір автора. Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя».

Ідея написати подібну книжку у автора з’явилася давно. 

«2005 рокк у мене було інтерв’ю у Варшаві на студентській FM-радіостанції. Серед іншого, в них було таке запитання: “Уяви собі, що ти перестанеш писати, чим тоді будеш займатися?” Я відповів, що в такому разі хотів би заснувати власну радіостанцію, винятково нічну. Я не буду спати вночі, крутитиму в етері свою улюблену музику і щось розповідатиму. Й оскільки надаю перевагу мінорній музиці, то звідси й назва радіостанції – «Радіо Смуток». На цьому історія завершилася, аж поки я не пригадав цього епізоду наприкінці 2017-го, коли очікував виходу роману «Коханці Юстиції». Тоді й вирішив, що наступний твір буде називатися «Радіо Смуток» і там буде герой, який має свою нічну радіостанцію. Це був той рідкісний момент, коли я ще не дочекався виходу попереднього роману, а вже захотілося починати новий. Згодом, щоправда, його назву довелося змінити», – розповідає Юрій Андрухович.

Як ідеться в анотації, подібно до «реальної дійсности», ще одна революція зазнала поразки. Можливо, тому, що втратила свого загадкового лідера. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йозефом Ротом), музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. Його переслідують, і режимні спецслужби – це лише пів біди. Є ще недоречна любов, з якою не звладати, і банківська таємниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. Останній сховок, звідки дозволено вести нічний етер. Чи справді останній?..

В оформленні обкладинки використали картину Влода Костирка «Перепочинок під час утечі в Єгипет» (2020). 

До речі, на звороті книжки можна знайти QR-код, за яким отримаєте доступ до музичної програми «Rotsky’s List – Список Ротського». Рекомендовано для нічного слухання. 

Онлайн артпрезентацію книжки готують у ніч проти 13 грудня. А з 13 грудня роман можна буде знайти в книгарнях України. Книжка має 456 сторінок.

 

Коментарі