Новини

Зеленський підписав закон, який забороняє перебувати без масок у громадських місцях

Такий закон створили, аби запобігти поширенню коронавірусу.

Фото unsplash.com

19 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування у громадських закладах і транспорті без масок чи респіраторів.

Про це повідомили на сайті президента:

«Закон має на меті запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед громадян України. Документ сприятиме підвищенню соціальної відповідальности громадян і захисту їхнього здоров’я та життя, а також зменшенню кількости випадків зараження коронавірусом, що допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількости хворих на COVID-19 та перевантаженню медичних закладів».

Нагадаємо, закон, що передбачає штрафи за перебування без маски, нардепи ухвалили ще 6 листопада. Такі обмеження встановлюють на час карантину, який офіційно діє в Україні до кінця року.

Так, сума штрафу складає від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів, що становить від 170 до 255 гривень.

Згідно з повідомленням, перебувати без маски заборонено у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті.

За ігнорування закону оштрафувати може лише представник поліції чи МВС, уповноважений орган охорони здоров’я, санепідслужби чи орган місцевого самоврядування. Протокол про штраф складатимуть одразу на місці.

До речі, журналісти «Шпальти» перевірили, чи всі дотримуються маскового режиму у громадському транспорті Чернівців, і поцікавилася, як містяни ставляться до введення штрафів.

 

Коментарі