Новини

iPhone 12 Pro дозволяє незрячим людям «бачити» оточуючих

Нова функція «виявлення людей» попереджає користувачів iPhone 12 Pro, 12 Pro Max та iPad Pro, про наближення людей.

Зображення Apple

Смартофони компанії Apple iPhone 12 Pro та 12 Pro Max отримали нову функцію, яка використовуючи технологію отримання та обробки інформації про віддалені об’єкти за допомогою активних оптичних систем LIDAR, допомагає людям з порушеннями зору визначити відстань до оточуючих.

Використати нову функцію доступності під назвою «Виявлення людей» зможуть користувачі, що встановлять бета-версію операційної системи iOS 14.2, яку компанія Apple випустила 30 жовтня, йдеться у повідомленні cnet.com.

LIDAR — це далекомір оптичного діапазону, який використвують у програмах доповненої реальності, а також для навігації автомобілів на «автопілоті». Зараз Apple застосовує цю технологію для доступності, намагаючись допомогти людям, які мають проблеми із зором, краще орієнтуватися на місцевості.

Під час пандемії ця фунція є особливо актуальною, оскільки незрячим важко дотримуватися соціальної дистанції в людних місцях. Ввімкнувши функцію «виявлення людей» на своєму iPhone 12 Pro, вони зможуть дізнатися, коли підійшла їхня черга на касі або чи вільне місце у громадському транспорті. Також вони зможуть дотримуватися належної соціальної дистанції під час руху тротуаром та очікування в черзі.

Функція «виявлення людей» працює на відстані до 5 метрів і може визначити точну відстань власника до людей навколо. Якщо поруч декілька людей, функція повідомить відстань до людини, що знаходиться найближче до користувача.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в усьому світі понад 285 мільйонів людей страждає від порушень зору, з них 45 мільйонів незрячі. Приблизно 90% людей, які страждають від порушень зору, мешкають в країнах що розвиваються.

В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору немає, за неофіційними даними, – це приблизно 100 тисяч людей, з них понад 10 тисяч – діти, повідомляє ukrinform.

 

Коментарі