Корейські дослідники створили свою технологію, але випробувати її на реальних забруднених поверхнях не можуть — їх у Кореї немає.
ЧАЕС та Корейський інститут досліджень атомної енергії (KAERI) будуть співпрацювати для дезактивації радіоактивно забруднених матеріалів. Відповідну угоду підписали на Чорнобильській АЕС.
Про це повідомила пресслужба Держагентства з управління зоною відчуження.
У повідомленні мовиться, що KAERI має технічні розробки для того, аби очистити радіоактивно забруднені поверхні. Але випробувати ці технології на реальних, а не штучних, забруднених поверхнях не може — їх у Кореї немає.
Заступник технічного директора держагентства Олександр Скомарохов розповів про переваги співробітництва з корейським інститутом.
«Чорнобильська АЕС, виконуючи виведення станції з експлуатації, постійно шукає засоби і технології, які дозволять, з одного боку, якісно виконувати дезактивацію матеріалів, а з іншого – істотно зменшити кількість РАВ, що утворюються в цьому процесі. Таким чином, майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої фахівцями KAERI технології», — сказав він.
Зауважують, що у рамках цієї угоди планують дезактивувати фрагменти бетону та металу, які мають радіоактивне забруднення, а також металеві пластини з нержавіючої й вуглецевої сталі.
Випробування триватимуть до кінця 2021 року. Якщо вони будуть успішними, Чорнобильська АЕС отримає додаткову технологію дезактивації з правом використання на станції.