Новини

Доступність має бути в усіх сферах. У Чернівцях відбувся ІІ Всеукраїнський форум інклюзивности

Учасники форуму ділилися досвідом створення доступности у різних сферах.

Сьогодні у Чернівцях відбувся ІІ Міжнародний форум інклюзивности, під час якого нагородили осіб, які зробили свій внесок у побудові доступного суспільства.

У коментарі «Шпальті» заступниця голови ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» та  координаторка напрямку захисту прав осіб з інвалідністю Марія Нікітіна розповіла про мету форуму.

«Це єдиний такий форум у західній частині України, на якому відзначають кращі практики інклюзії. На цьому форумі ми нагороджуємо і дякуємо тим людям, які створюють доступність послуги у будь-якій сфері. Це ті підприємці, лікарі, які роблять усе для того, щоб люди з інвалідністю почувалися рівними, комфортно і могли жити незалежним життям», — розповіла Марія Нікітіна.

Серед спікерів був генеральний продюсер і співзасновник Ukrainian Fashion Week Володимир Нечипорук. Він зауважив, що доступність повинна бути в усіх сферах.

«Доступність повинна бути всюди однакова. Я люблю розповідати, як я прийшов до участи у процесі побудови життя без бар’єрів. Коли потрапив уперше у США, то побачив поліціантку на візочку, але при цьому вона мала при собі наручники, пістолет. Вона не переслідувала по Мангеттену здоровенних бандюганів, а працювала в музеї. Тому питання доступности надзвичайно важливе. Ми до кінця не розуміємо статистику людей з інвалідністю. У кожному суспільстві, незалежно від його соціального чи економічного розвитку, 5% населення – люди з інвалідністю. В Україні це близько 2 мільйонів осіб», — каже Володимир Нечипорук.

Керівник Всеукраїнського об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» (ГАР), співзасновник сайту «ІнваФішки» та ініціатор пабліку «Паралічненько» у Facebook Віталій Пчолкін розповів про те, що його спонукало зайнятися питанням доступности.

«Людині, яка потрапляє в якісь ситуації, наслідком яких є інвалідність, бракує інформації про те, як із цим жити. Брак послуг, брак інформації, початок військових дій на Донбасі спонукали мене і моїх друзів створити проєкт «ІнваФішки». Всі, хто має інвалідність і навчився з цим жити, може зайти на сайт і поділитися ідеями, які зможуть допомогти іншим людям покращити свою самостійність», — розповів Віталій Пчолкін.

Фото Ліліани Іонашку

Коментарі