Експедицію розпочали 2019 року. Дослідники стежили за кліматичними змінами.
Учора, 12 жовтня, до міста Бремергафена, що у Німеччині, прибув криголам Polarstern («Полярна зоря») із найбільшою в історії арктичною експедицію.
Про це повідомляє німецький Інститут полярних і морських досліджень імені Альфреда Вегенера (AWI). До речі, саме він організував цю експедицію.
Участь у ній узяли понад 70 наукових інститутів. До речі, експедицію розпочали 20 вересня 2019 року. На борту були 442 дослідники з 37 країн та члени екіпажу. Бюджет проєкту складає 150 мільйонів євро.
Учені вивчали зміни клімату в Північному Льодовитому океані, життя Центральної Арктики, взаємодію у кліматичній системі між атмосферою, кригою та океаном. Ці дослідження були необхідними для того, аби створити точні кліматичні моделі.
Також експедиція стежила за утворенням нової криги наприкінці літа за Північним полюсом.
«Експедиція MOSAiC досягнула своєї мети — стежити за епіцентром кліматичних змін точніше, ніж будь-коли, упродовж всього року — і цим зробити важливий крок вперед у нашому розумінні кліматичної системи Землі та її змін», — зазначають в інституті.
Дослідники зібрали багато інформації, а тепер опрацьовують її. Проте деякі зміни можна було побачити й без дослідження, пише Громадське.
Наприклад, у серпні Polarstern дістався Північного полюсу. Як показали супутники, крига була пухкою. А коли судно вже було у північних широтах, учені побачили, що велика частина льоду не просто зламалася через вітер чи течії — вона таки розтанула.
Раніше ми писали про те, що Національний антарктичний науковий центр МОН відбере команду 26-ї Української антарктичної експедиції.