Новини

«Золотого лева» Венеційського кінофестивалю отримав фільм «Земля кочівників»

Володарем «Золотого лева», головної нагороди Венеціанського кінофестивалю, стала картина «Земля кочівників» режисерки Хлої Чжао.

Кадр з фільму. Searchlight Pictures

У суботу, 12 вересня, відбулася церемонія вручення «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю, передає інформаційна агенція Інтерфакс-Україна. Найвищу нагороду отримав фільм режисерки Хлої Чжао «Земля кочівників» («Nomadland»). Головна роль кінострічки дісталася американській акторці і володарці двох «Оскарів» Френсіс Мак-Дорманд. Втративши роботу у своєму місті, головна героїня вирушає в подорож на захід Америки в своєму фургоні. Дорогою вона зустрічає інших людей, які опинилися в схожій ситуації та влаштовується на різні сезонні роботи.

Режисерка фільму «Земля кочівників» Хлоя Чжао. Photo: Invision via AP

«Срібним левом» за найкращу режисуру відзначили роботу режисера Кійосі Куросава «Дружина шпигуна», Гран-прі журі дістався режисеру мексиканської антиутопії «Новий порядок» Мішелю Франко.

Кращим актором і володарем «Кубка Вольпі» став Франческо Фавіно за роль у фільмі «Наш батько» режисера Клаудіо Ноче. Нагороду за кращу жіночу роль отримала Ванессі Кірбі, яка зіграла головну героїню у фільмі «Фрагменти жінки» режисера Корнеля Мундруцо. Чайтанья Тамхане отримав приз за кращий сценарій за фільм «Учень».

Церемонія вручення відбулася на острові Лідо у Венеції. 77-й Венеційський кінофестиваль проходив з 2 по 12 вересня і став першим відомим кінофестивалем, який цього року пройшов за участі глядачів попри пандемію коронавірусу. Всі гості церемонії перебували в залі в масках і сиділи з дотриманням соціальної дистанції.

Коментарі