«Золотого лева» Венеційського кінофестивалю отримав фільм «Земля кочівників»
Новини

«Золотого лева» Венеційського кінофестивалю отримав фільм «Земля кочівників»

Володарем «Золотого лева», головної нагороди Венеціанського кінофестивалю, стала картина «Земля кочівників» режисерки Хлої Чжао.

Кадр з фільму. Searchlight Pictures

У суботу, 12 вересня, відбулася церемонія вручення «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю, передає інформаційна агенція Інтерфакс-Україна. Найвищу нагороду отримав фільм режисерки Хлої Чжао «Земля кочівників» («Nomadland»). Головна роль кінострічки дісталася американській акторці і володарці двох «Оскарів» Френсіс Мак-Дорманд. Втративши роботу у своєму місті, головна героїня вирушає в подорож на захід Америки в своєму фургоні. Дорогою вона зустрічає інших людей, які опинилися в схожій ситуації та влаштовується на різні сезонні роботи.

Режисерка фільму «Земля кочівників» Хлоя Чжао. Photo: Invision via AP

«Срібним левом» за найкращу режисуру відзначили роботу режисера Кійосі Куросава «Дружина шпигуна», Гран-прі журі дістався режисеру мексиканської антиутопії «Новий порядок» Мішелю Франко.

Кращим актором і володарем «Кубка Вольпі» став Франческо Фавіно за роль у фільмі «Наш батько» режисера Клаудіо Ноче. Нагороду за кращу жіночу роль отримала Ванессі Кірбі, яка зіграла головну героїню у фільмі «Фрагменти жінки» режисера Корнеля Мундруцо. Чайтанья Тамхане отримав приз за кращий сценарій за фільм «Учень».

Церемонія вручення відбулася на острові Лідо у Венеції. 77-й Венеційський кінофестиваль проходив з 2 по 12 вересня і став першим відомим кінофестивалем, який цього року пройшов за участі глядачів попри пандемію коронавірусу. Всі гості церемонії перебували в залі в масках і сиділи з дотриманням соціальної дистанції.

Коментарі