Батьки не повинні купувати маски дітям, ними має забезпечувати школа. Чи ні?
Новини

Батьки не повинні купувати маски дітям, ними має забезпечувати школа. Чи ні?

Коли школярі можуть бути без масок та хто повинен забезпечити дітей засобами захисту.

Минув тиждень, як у школах країни розпочався навчальний процес. І якщо раніше дітям просто забороняли гасати по коридорах, то нині обмеження стали жорсткішими, оскільки у навчальних закладах також кольоровий карантин. 

Уряд пообіцяв відкрити школи всюди, крім «червоної» зони. Так, у Чернівцях діти вчаться дистанційно. А от у районах области, що перебувають у «помаранчевій» і «жовтій» зонах, школи можуть обирати змішані форми навчання, наприклад, тиждень у школі, а тиждень онлайн або ж розділити класи на менші групи.

22 серпня головний санітарний лікар Віктор Ляшко опублікував оновлені правила, за якими повинні працювати всі школи в Україні. Згідно з постановою, дітей не пускатимуть до навчального закладу без масок. Є свої винятки: маски можна знімати на час уроків, а взагалі не носитимуть їх учні 1-4 класів.

Однак як бути з тим, що одноразову маску можна носити не більше чотирьох годин, а повторно використовувати її не можна? Якщо йдеться про багаторазовий захист — що робити, якщо її не встигли попрати? І головне: батьки повинні забезпечувати дітей масками чи за це має платити держава?

Виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет в етері програми «Ранок з Україною» пояснив: забезпечення шкіл засобами індивідуального захисту поклали на органи місцевого самоврядування. Так, школи без допомоги батьків повинні були закупити засоби захисту і забезпечити ними учнів. Він також наголосив, що вимоги директорів шкіл і вчителів про те, що батьки повинні самостійно купувати маски і санітайзери, незаконні. І порадив звертатися на «гарячу лінію» Міністерства освіти і науки за номером: 0-800-50-45-70 (безкоштовно) або на «гарячу лінію» міських органів управління освіти в своєму регіоні, якщо батькам говорять подібне.

МОЗ же публікує рекомендації для батьків, де кажуть, що засоби захисту дітям повинні надавати вони.

Аби зрозуміти, як працює ця процедура в області, журналісти «Шпальти» зв’язалися з виконувачкою обов’язків директора Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Надією Періус. 

Вона каже, що справді кошти на забезпечення учнів та працівників шкіл мала надати держава, однак реалії від документації відрізняються:

«Говорити про те, що це протизаконно — це легко, але коли держава не виділила на це жодної копійки, можна зрозуміти і керівництво шкіл. Так, кошти, які навчальні заклади зекономили навесні (на комунальних послугах та харчуванні), можна направити на забезпечення учнів масками. Кожна школа в Чернівецькій області потребує в місяць понад 2 мільйони, а, крім масок, заклади забезпечують дітей антисептиками, рідким милом, паперовими рушниками, перометрами тощо. Тому я вважаю, що забезпечити свою ж дитину маскою буде простіше самим батькам, це не так складно. До речі, йдеться не лише про фабричні маски, адже їх можна зробити і самостійно».

Директорка також зазначила, що такі питання вирішує колектив школи, виходячи з власного бюджету. Якщо заклад перекладає у цьому плані відповідальність на батьків — такі моменти повинні проговорювати і з ними.

Коментарі