Шість шкіл на Буковині продовжили канікули, щоб не виходити на дистанційне навчання
Новини

Шість шкіл на Буковині продовжили канікули, щоб не виходити на дистанційне навчання

Право ухвалювати такі рішення має дирекція усіх шкіл, проте цей час вони компенсуватимуть із річних канікул у школі.

Photo by Anita Jankovic, Unsplash

На Буковині шість навчальних закладів вирішили продовжити канікули, аби не виходити одразу ж після першого вересня на навчання у дистанційному режимі. Про це у коментарі «Шпальті» розповіла в.о. директора Департаменту освіти і науки ЧОДА Надія Періус.

«Згідно із законом, навчальний рік починається 1 вересня. Рік почався, а вже з наступного дня школи мають право брати канікули. Такі рішення ухвалює педагогічна рада навчального закладу, і якщо для цього є об’єктивні обставини, то ми їх підтримуємо, вони мають таке право.

2 вересня відповідні заяви нам надійшли від шести шкіл Глибоцької ОТГ. Вони опинилися у «червоній» зоні на два тижні, і дирекція цих шкіл вирішила трішки відтермінувати навчальний процес. Ці шість шкіл будуть на канікулах до понеділка, 7 вересня. Вони сподіваються, що зонування Глибоцького району переглянуть і вони матимуть право навчатися в очній формі», — зазначила головна освітянка краю.

Також Надія Періус додала, що право зробити зараз канікулярний період у навчальному році мають усі школи, де це обґрунтовано. Але цей час вони компенсуватимуть із традиційних канікул школярів.

«Ми розуміємо ситуацію і бажання деяких шкіл взяти канікули, особливо для «першачків». Але школи також мають розуміти, що канікулярних днів у навчальному році є стала кількість, і вона ніяк не може бути перевищена. Тобто, якщо якась школа зараз на канікулах тиждень-два, цей час вони будуть відпрацьовувати з інших традиційних канікул, які передбачені у школах. Як буде із зонуванням далі, невідомо, але навіть якщо «червона» зона збережеться, цим школам доведеться вийти на навчання у дистанційному режимі пізніше», — пояснює вона.

Нагадаємо, 215 шкіл у Чернівецькій області розпочали роботу дистанційно. Це навчальні заклади у 5 районах – 18 об’єднаних територіальних громадах та у Чернівцях, які перебувають у «червоній» зоні карантину.

 

 

Коментарі