Новини

На ремонт доріг з фонду боротьби з COVID-19 витратили в дев’ять разів більше, ніж на боротьбу з вірусом

Гроші з фонду виділяли на дороги, відшкодування пробного ЗНО, доплату прикордонникам та хотіли витратити на пенсії. Однак скільки відсотків бюджету «пішли» на їхнє пряме призначення — до медичної галузі?

На початку квітня в Україні створили Фонд для боротьби з коронавірусом. Його фінансовий обсяг становив 66 мільярдів гривень. Станом на 14 серпня понад 19 мільярдів із нього витратили: на ремонт доріг «пішло» у дев’ять раз більше, ніж на забезпечення медзакладів, пише slovoidilo.ua.

Так, за декількома статтями витрат кошти з Фонду боротьби з COVID-19 вже повністю виділені:

«Наприклад, на допомогу в разі безробіття через епідемію на безповоротній основі було передбачено 1 млрд 277 млн, на допомогу з безробіття для своєчасної виплати – 2 млрд 972,5 млн. Ці кошти вже розподілені», — пише ресурс.

Держава також у повному обсязі розрахувалася за проведення пробного ЗНО, оскільки воно не відбулося — учасникам повернули 52,4 млн грн за нього. На страхові виплати медпрацівникам витратили ж 233,3 млн грн запланованих коштів, як і 23,7 млн грн на забезпечення готовности і реагування «Центру охорони здоров’я кримінально-виконавчої служби» на спалахи COVID-19.

У Фонді передбачено 41,2 млн на забезпечення готовності установ охорони здоров’я ДУС на спалахи коронавірусу, однак, як пише slovoidilo, цих коштів ще навіть не торкалися. Як і 100 млн на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів. Аналогічна ситуація із засобами, передбаченими на закупівлю устаткування для приймальних опорних лікарень.

Ба більше, Верховна рада в червні дозволила використовувати кошти з коронавірусного фонду на ремонт доріг. На ремонт і реконструкцію в цілому планують виділити 35 млрд грн, близько 5,8 млрд вже розподілили.

На доплати військовим Держприкордонслужби, які забезпечують роботу під час карантину, вже розподілили 84,4 млн з 103,8 млн запланованих, на доплати поліцейським – 1,7 млрд з 2,3 млрд запланованих.

Станом на початок липня тільки 15% коштів, які вже були виділені з Фонду для боротьби з коронавірусом, пішли прямо до медичної галузі.

З Фонду боротьби з COVID-19 Міністерство соціальної політики просило 15,2 млрд грн на пенсії.

 

Коментарі