Також науковці, можливо, з’ясують, як рівень близькости впливає на рішення про розрив і чи достатньо задоволення ним лише однієї сторони, щоб зберегти взаємини.
Відсутність близькости є основною причиною, через яку люди розходяться. Про це мовиться в дослідженні канадських учених, що опублікували в журналі Social Psychological and Personality Science.
У ньому брали участь понад 4 000 дорослих людей, вони заповнювали щотижневі анкети про стосунки. 111 людей у цій вибірці закінчували дослідження після розриву стосунків. Так, учені дійшли висновку, що близькість є одним з основних факторів для побудови стосунків.
Взаємини, ймовірно, припинялися в тих, хто мало цікавився партнером чи партнеркою і не ділився чимось інтимним про себе чи свої переживання.
«Часто пари розходяться не обов’язково тому, що вони ненавидять одне одного. Ймовірно тому, що звикають і починають сприймати одне одного як належне. Інтимний зв’язок справді може бути вирішальним для міцних стосунків, тому вкладайте час і зусилля в це, воно того варте», – пишуть дослідники.
Канадські вчені радять дивитися на ці висновки ширше: що для однієї людини задається достатньо близьким, для іншої таким не буде:
«Було б цікаво подивитися, як рівень близькости впливає на рішення про розрив і чи достатньо вдоволення ним лише однієї сторони, щоб зберегти взаємини».