Новини

Вчені з’ясували: відсутність близькости є найпопулярнішою причиною для розриву стосунків

Також науковці, можливо, з’ясують, як рівень близькости впливає на рішення про розрив і чи достатньо задоволення ним лише однієї сторони, щоб зберегти взаємини.

Фото DESIGNECOLOGIST, Unsplash.com

Відсутність близькости є основною причиною, через яку люди розходяться. Про це мовиться в дослідженні канадських учених, що опублікували в журналі Social Psychological and Personality Science.

У ньому брали участь понад 4 000 дорослих людей, вони заповнювали щотижневі анкети про стосунки. 111 людей у цій вибірці закінчували дослідження після розриву стосунків. Так, учені дійшли висновку, що близькість є одним з основних факторів для побудови стосунків.

Взаємини, ймовірно, припинялися в тих, хто мало цікавився партнером чи партнеркою і не ділився чимось інтимним про себе чи свої переживання.

«Часто пари розходяться не обов’язково тому, що вони ненавидять одне одного. Ймовірно тому, що звикають і починають сприймати одне одного як належне. Інтимний зв’язок справді може бути вирішальним для міцних стосунків, тому вкладайте час і зусилля в це, воно того варте», – пишуть дослідники.

Канадські вчені радять дивитися на ці висновки ширше: що для однієї людини задається достатньо близьким, для іншої таким не буде:

«Було б цікаво подивитися, як рівень близькости впливає на рішення про розрив і чи достатньо вдоволення ним лише однієї сторони, щоб зберегти взаємини».

 

Коментарі