Новини

Богемне життя у Парижі, зниклі картини й ресторан у Женеві: в MERIDIAN CZERNOWITZ вийде новий роман Олеся Ільченка

Герої роману опиняться у вирі подій, коли минуле не відпускає сучасне й щодня доводиться робити вибір між честю і зрадою, моральністю і ницістю.

До ХІ Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ в однойменному видавництві світ побачить нова книжка письменника і сценариста Олеся Ільченка «Порт Житана». 

Це роман, у якому історія тісно переплетена із сучасністю, а мистецтво – із людськими долями і стосунками. Ідея написати твір виникла в автора декілька років тому в Женеві на виставці творів мистецтва перед аукціоном. 

«Я звернув увагу на великий альбом, що належав Сержу Лифарю. Розгорнув його і побачив справжні скарби: малюнки Пікассо, Кокто, Матісса та інших митців із присвятами та жартівливими побажаннями видатному киянину. Так я збагнув, що будь-коли можна натрапити на справжній скарб культури, і що оцей альбом і є зав’язкою мого нового роману. Потім дізнався про таємничі склади в Женеві, говорив годинами з артдилерами і збирачами живопису… І нарешті всі пазли склалися в історію, яку вже із захватом сприйняли перші читачі», — каже автор.

«Порт Житана» – затишний ресторанчик на березі мальовничого Женевського озера. У різний час він стає особливим місцем для Марка Мазура, українського художника-емігранта, який прославився своїми авангардними роботами в міжвоєнному Парижі, і Сергія Коваленка, мистецтвознавця, що збирає колекцію для впливового київського олігарха й намагається розкрити загадку таємничого зникнення свого славетного земляка.

«Що спільного між богемним життям у Парижі 1922-1946 років і подіями в Києві 2010-2014-го та ілюзорно спокійним життям у Женеві наших днів? Різні міста і час поєднує загадкове життя і доля українського художника-емігранта Марка Мазура та його зниклої колекції живопису. Герої роману опиняться у вирі подій, коли минуле не відпускає сучасне й щодня доводиться робити вибір між честю і зрадою, моральністю і ницістю», — розповідає Олесь Ільченко.

Перша презентація книжки відбудеться у Чернівцях 4-6 вересня під час ХІ Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ.

Окрім роману Олеся Ільченка, на початку осені в «Меридіані» з’являться друком ще чотири нові книжки: поетичні збірки «Naked one» Юрія Іздрика й «За такі гріхи Бог ще подякує» Тані Малярчук, «малий український роман» Андрія Любки, а також поема-трактат харківського футуриста Володимира Гаряїва «Метафізичний реквієм». 

Коментарі