Новини

«Інклюзивний твітер». Мережа відмовилася від таких термінів, як «чорний список»

Розробники переконують, що мова, яку Twitter використовував у своєму коді, не відображає цінностей компанії та користувачів.

Соціальна мережа Twitter оголосила, що відтепер у своєму коді й технічній документації відмовиться від термінів «хазяїн/раб» («master/slave»), «чорний список» («blacklist») та деяких інших. Тепер компанія замінить їх більш інклюзивними формулюваннями.

Про це йдеться в заяві Twitter Engineering.

«Інклюзивна мова відіграє важливу роль у сприянні середовищу. Мова, яку Twitter використовував у своєму коді, не відображає наші цінності як компанії та не представляє людей, задля яких ми працюємо», — зазначили у соцмережі.

Зокрема мова йде про заміну слів «master / slave» («хазяїн / раб») на «primary / standby» («головний/другорядний») і «whitelist / blacklist» («білий / чорний список») на «allowlist / denylist» («список дозволених / заборонених»).

Twitter — не перший, хто оголосив про зміну використовуваних термінів на тлі протестів у США та світі за права темношкірих, пише hromadske.

До прикладу, найбільший сайт для розробників програмного забезпечення GitHub повідомив у червні, що планує вилучити поняття «хазяїн» зі своєї мови програмування.

Соцмережі також оголошують про посилення контролю за мовою ворожнечі в дописах, що нещодавно зробив Фейсбук.

Нагадаємо, 25 травня 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда затримали за фальшиву 20-доларову купюру. Під час затримання один із полісменів душив Флойда коліном, у результаті чого він і задихнувся. П’ятьох причетних до інциденту поліціантів звільнили. Дерека Шовіна, який задушив загиблого, арештували 29 травня. Йому інкримінують вбивство 3-го ступеня (за законами штату Міннесота, це вбивство, скоєне без наміру вбити та «через дії, вчинені без поваги до людського життя»). Скоєне викликало безліч «живих» протестів проти расизму, зокрема ідея #stoprasism активно ширилася на просторах інтернету.

Коментарі