Новини

Альтернатива є. У Чернівцях презентували новий громадський рух. Долучитися до нього запрошують небайдужих містян

У громадській організації об’єдналися майже 100 людей різних професій, які хочуть змінити Чернівці на краще. 

2 липня у Чернівцях презентували новий громадський рух «Єдина альтернатива».

До складу нової громадської організації ввійшли відомі чернівчани з різних сфер діяльности: підприємці, вчителі, лікарі, волонтери тощо.

На презентації проєкту учасниками були доцентка ЧНУ ім. Ю.Федьковича Валентина Радчук, головна керівна партнерка міжнародної мережі б’юті-барів «G.Bar» Яна Двірничук, керівник групи компаній «GriCo» Сергій Гринюк, завідувач відділення анестезіології КНП «Міська лікарня №1» Дмитро Білоус, керівник будівельної компанії «Водограй» Василь Зазуляк, гендиректор ТзОВ «Чернівціжитлобуд» Володимир Мороз, власник мережі магазинів «TOR-BA» та ІТ-фахівець Юрій Пасічник, громадська активістка та радниця мера Чернівців із питань доступности Любов Свіріденко. За словами спікерів, наразі у команді ГО вже близько 100 людей.

Головою ГО «Єдина альтернатива» стала волонтерка, доцентка ЧНУ ім. Ю. Федьковича Валентина Радчук.

«Я народилася в Чернівцях і мені небайдуже це місто. В 2014 році, коли загинув мій чоловік, мені здалося, що те, чим я займаюся, — викладацька діяльність, завідування кафедрою, — це є не таким потрібним і правильним у той час, коли в моїй країні йде війна. І я почала допомагати. І виявилося, що насправді нас таких багато… Ми – небайдужі чернівчани. Кожен із нас успішно займається своєю справою, платить податки місту, поповнює бюджет і періодично займається меценатством і волонтерством. Але цього, на жаль, недостатньо для того, щоб зупинити свавілля, яке відбувається у нашому місті. Ми хочемо зібрати команду активних і успішних людей міста, створити стратегію його розвитку, яка зупинить його руйнування, залучити людей, які хочуть і можуть взяти відповідальність на себе і нарешті почати розвиватися», — сказала пані Валентина.

Учасники руху вважають, що поодинці талановиті та ініціативні люди не можуть досягнути позитивних змін, саме тому закликають до об’єднання.

«Хочеться змін. Змін у медицині, місті, свідомості чернівчан. Коли була пропозиція об’єднати себе з кимось із людей, я об’єднав себе з тими, про кого чув, хто допомагав, хто завжди був поруч і хто переймався долею Чернівців. Ми всі працюємо, ми не політики, але в душі хочемо змін», — зазначив Дмитро Білоус, лікар-анестезіолог міської лікарні №1.

Члени «Єдиної альтернативи» наголошують, що наразі вони – громадська організація, а не політична партія.

«Ми не говоримо зараз ні про які політичні питання, ні про осінні вибори. Ми розуміємо, що є великий потенціал у залученні тих людей, яким не байдуже. Ми говоримо зараз про десятки тисяч людей, і говорити зараз про кандидатів, про політичні баталії недоцільно. На цьому етапі просимо всіх долучитися до нашого громадського руху, щоб ми стали такою силою, яка буде вирішувати, чи будемо далі рухатися, сказав Василь Зазуляк. — Ми не просто хочемо, ми вміємо. У всіх галузях ми маємо результати. Якщо така команда візьме на себе відповідальність, думаю, результати для міста будуть хороші», — додав він.

Фото Олександра Ткачука 

Коментарі