Новини

В Україні посилили покарання за їзду у нетверезому стані: вищі штрафи та позбавлення водійських прав

Водіння у стані сп’яніння буде як кримінальний проступок зі спрощеним досудовим розслідуванням.

1 липня в Україні набув чинности закон, що посилює покарання за кермування транспортними засобами у нетверезому стані.

Законопроєкт розмістили на сайті Верховної Ради.

Він передбачає штраф і кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Водіїв, які їздять у нетверезому стані, під впливом наркотиків або лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, штрафуватимуть від 17 до 34 тисяч гривень. Зокрема їх позбавлятимуть права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Якщо правопорушення здійснили повторно — штраф становитиме 51 тисячу гривень.

Так, керування у стані сп’яніння буде як кримінальний проступок зі спрощеним досудовим розслідуванням.

Штраф та позбавлення прав передбачається за сам факт перебування за кермом у нетверезому стані. Якщо ж водій спричинить ще й ДТП з тілесними ушкодженнями, то почне діяти інша норма закону, яка передбачає позбавлення волі.
Кого і за що каратимуть:

Кримінальна відповідальність для водіїв, які керують автомобілем у стані сп’яніння, передбачена у таких випадках:

– керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

– передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

– відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

– вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником) або після того, як транспортний засіб зупинили на вимогу поліціанта до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Коментарі