Афіша, Новини

У Чернівцях пройдуть «Літературні дні Пауля Целана 2020»: захід відкриє Юрій Андрухович

Учасниками резиденції стануть 10 митців, кожен із яких упродовж тижня мешкатиме у столиці Буковини та працюватиме над написанням есе про Пауля Целана.

Громадська організація «Культурний капітал», більш відома як Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ, оголошує старт проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020 (читання та дискусії в Україні й Німеччині)». 

Його відкриє письменник, перекладач, член ініціативної групи «Меридіану» Юрій Андрухович. Пресконференція за участю авторки та організаторки проєкту Євгенії Лопати відбудеться у четвер, 2 липня, об 11:30 у Літературному целанівському центрі (м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 51).

Юрій Андрухович – перший гість резиденції «Пауль Целан 100» у Чернівцях. Загалом її учасниками стануть десять митців, кожен із яких упродовж тижня мешкатиме у столиці Буковини та працюватиме над написанням есе про Пауля Целана. Серед них 5 українських та 5 німецьких авторів:

  • Юрій Андрухович
  • Сергій Жадан
  • Катерина Калитко
  • Ігор Померанцев
  • Таня Малярчук
  • Макс Чоллек
  • Катя Петровська
  • Ненсі Гюнґер
  • Александру Булуц
  • Рон Вінклер. 

Окрім цього, всі резиденти виступлять у Літературному целанівському центрі, під час якого читатимуть власні твори та обговорюватимуть творчість Пауля Целана. 

До програми резидентів також входять екскурсії місцями відомого поета у Чернівцях, відвідування обласного архіву, вивчення оригінальних документів, пов’язаних із життям митця, знайомства та зустрічі з місцевою інтелігенцією, істориками, культурними діячами. Після завершення резиденції есе учасників побачать світ окремим виданням – українсько-німецькою антологією «Пауль Целан 100». 

«Проєкт насамперед має на меті підвищити усвідомлення історичного та актуального значення постаті Пауля Целана, – зауважує його кураторка Євгенія Лопата. – А також поглибити культурні відносини між Україною та Німеччиною. Завдяки йому Чернівці стануть містом, у якому будуть проживати, працювати та виступати відомі й цікаві літератори з України та Німеччини. Зі свого боку, ми ці враження зафіксуємо окремим літературно-художнім виданням, яке демонструватиме сучасну рецепцію Целана та його міста. У такий спосіб Чернівці вкотре демонструють свою актуальність серед інших європейських міст і затребуваність у мистецькій, інтелектуальній та туристичній галузях». 

Резиденція триватиме три місяці. Наступні етапи проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020» – його презентація на Форумі видавців у Львові (17-20 вересня), Літературні дні Пауля Целана у Чернівцях (21-23 листопада), представлення антології у п’яти містах Німеччини (5-11 грудня) та на Лейпцизькому книжковому ярмарку (18-21 березня 2021 року, Німеччина). Всього буде реалізовано 28 подій. 

Проєкт відбувається за підтримки Kulturstiftung des Bundes (Федерального культурного фонду Німеччини) в кооперації зі штутгартською спілкою Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V.

Коментарі