Туристичні агентства України не можуть повернути гроші клієнтам, чиї поїздки скасували через коронавірус
Новини

Туристичні агентства України не можуть повернути гроші клієнтам, чиї поїздки скасували через коронавірус

Оптимальне рішення для вирішення проблеми — домовитися з клієнтами не скасовувати поїздки, а перенести їх.

Фото JESHOOTS.COM, unsplash.com

Туризм в Україні втрачає близько 1,5 млрд доларів через карантинні обмеження. Українська асоціація туристичних агентств заявила, що багато з них не можуть повернути кошти клієнтам, поїздки яких скасували через коронавірус. Це юридично вважається форс-мажором.

Про це Українським новинам повідомив в інтерв’ю президент асоціації Антон Рудич.

«Стався форс-мажор, за яким зобов’язання сторін припиняються в момент його настання. Тому туроператори не повертають гроші», — каже він.

Рудич наголосив, що в будь-якому випадку компанії не могли б повернути кошти туристам, бо їх виділили готелям, авіакомпаніям та стороні, яка приймає.

Президент асоціації стверджує, що оптимальне рішення для турфірм — просити клієнтів погодитися перенести поїздки, не скасовуючи їх.

Рудич розповів, що у Німеччині туристи отримали ваучери й можуть вимагати повернення грошей після закінчення 2021 року.

Він вважає, що держава може допомогти туристичній галузі пережити кризу.

«По-перше, треба визнати цю ситуацію форс-мажором для того, щоб не було необхідности отримувати довідку з кожного випадку в Торгово-промислової палати, бо вона коштує близько 3 тисяч гривень», — прокоментував Рудич.

Президент Української асоціації туристичних агентств каже, що держава може тимчасово скасувати податок на співробітників для законослухняних компаній, які справно його платили.

 

Коментарі