Новини

Маски та прогулянки у парку: уряд оприлюднив роз’яснення нових заборон на період карантину

Більш жорсткі обмежувальні заходи почнуть діяти від завтра, 6 квітня.

Кабінет Міністрів оприлюднив роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину. Про це повідомляє сайт уряду. Мова йде про більш жорсткі обмежувальні заходи, які почнуть діяти відзавтра, 6 квітня. За порушення правил карантину загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

«Ухвалені Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених», – ідеться у повідомленні.

Що передбачають нові заборони:

Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

Чи можна ходити по вулиці без маски?

У Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви повинні бути в масці чи респіраторі.

Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, зокрема за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Але! Перелік громадських місць можуть розширити органи місцевої влади. Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Навіщо запроваджують обов’язковий масковий режим?

Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню інших. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід у парк чи відсутність маски?

Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

Чи закривають церкви на період карантину?

Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені.

Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах у парки?

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

Чи можна ходити по вулиці втрьох?

Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їхньої кількости.

У якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

Люди старше 60 років поки що повинні сидіти вдома. Вони належать до групи підвищеного ризику, отож потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони повинні перебувати у місці самоізоляції, яке визначили. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, із якими вони спільно проживають.

А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?

Люди, що перебувають у самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди повинні дотримуватися масочного режиму.

Чи можна буде гуляти навколо будинку?

Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?

Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю лише у супроводі батьків чи опікунів. У постанові №211 вказано, що їм заборонено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

Чи можна ходити в парк та сквер?

Ні, відтепер не можна. Відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони заборонено. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину або через службову необхідність.

Як тепер вигулювати домашніх тварин?

Як і раніше, ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше, ніж удвох. Вигул домашніх улюбленців у парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

Коли діти знову підуть до школи?

Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн-режим. За ініціативи президента починає працювати проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.

Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, повинні лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів винятково в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Нагадаємо, станом на 10:00 5 квітня в Україні кількість інфікованих коронавірусом зросла до 1251 людини.

Коментарі