Новини

Рада хоче знизити ПДВ: коли і на скільки зменшать ставку

Законопроєкт пропонує поступово знизити основну ставку ПДВ.

Фото Kelly Sikkema, unsplash.com

Депутат партії «Слуга народу» Олександр Дубінський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає поступове зниження основної ставки ПДВ до 15% упродовж 2021-2025 років:

з 1 січня по 31 грудня 2021 – 19%;

з 1 січня по 31 грудня 2022 – 18%;

з 1 січня по 31 грудня 2023 – 17%;

з 1 січня по 31 грудня 2024 – 16%;

з 1 січня 2025 – 15%.

На думку автора, ухвалення закону сприятиме зниженню цін для кінцевого споживача, збільшить кількість коштів у державному обігу, а також матиме позитивний ефект на внутрішнє виробництво й економічний розвиток. Окрім того, передбачають зростання валового внутрішнього продукту.

«Дуже важливо знизити ПДВ, можливо, навіть до 10%. Проте це не допоможе розвитку української економіки. Наприклад, наша асоціація та й представники бізнес-спільноти пропонують змінити підхід до оподаткування і взагалі об’єднати декілька податків», – зазначив журналістам «24 канал» президент Асоціації платників податків Грігол Катамадзе.

Тим, хто вважає, що у разі зменшення податків знизяться й надходження до бюджету, Грігол Катамадзе наводить приклад:

«Всі чули про податок на прибуток, але багато хто його не сплачує. Навіть в Мінфіні визнали, що лише 10% від зареєстрованих в Україні компаній сплачують податок на прибуток. Натомість абсолютно більша частина знаходить різні можливості для його оптимізації. Як наслідок, у бюджет не потрапляє значна сума коштів. Зрозуміло, що велика частина бізнесу в тіні. Фахівці порахували і розробили законопроєкт, яким пропонують замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Це ж не просто прибрати один, не запровадивши інший, мова йде про відтермінований податок».

Експерт пояснює, якщо прибрати податок на прибуток і запровадити податок на виведений капітал, підприємець, отримавши прибуток, інвестує кошти у своє виробництво і зможе розширити його. Катамадзе додає, що такий податок адмініструвати набагато легше.

 

Коментарі