Законопроєкт пропонує поступово знизити основну ставку ПДВ.
Депутат партії «Слуга народу» Олександр Дубінський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає поступове зниження основної ставки ПДВ до 15% упродовж 2021-2025 років:
з 1 січня по 31 грудня 2021 – 19%;
з 1 січня по 31 грудня 2022 – 18%;
з 1 січня по 31 грудня 2023 – 17%;
з 1 січня по 31 грудня 2024 – 16%;
з 1 січня 2025 – 15%.
На думку автора, ухвалення закону сприятиме зниженню цін для кінцевого споживача, збільшить кількість коштів у державному обігу, а також матиме позитивний ефект на внутрішнє виробництво й економічний розвиток. Окрім того, передбачають зростання валового внутрішнього продукту.
«Дуже важливо знизити ПДВ, можливо, навіть до 10%. Проте це не допоможе розвитку української економіки. Наприклад, наша асоціація та й представники бізнес-спільноти пропонують змінити підхід до оподаткування і взагалі об’єднати декілька податків», – зазначив журналістам «24 канал» президент Асоціації платників податків Грігол Катамадзе.
Тим, хто вважає, що у разі зменшення податків знизяться й надходження до бюджету, Грігол Катамадзе наводить приклад:
«Всі чули про податок на прибуток, але багато хто його не сплачує. Навіть в Мінфіні визнали, що лише 10% від зареєстрованих в Україні компаній сплачують податок на прибуток. Натомість абсолютно більша частина знаходить різні можливості для його оптимізації. Як наслідок, у бюджет не потрапляє значна сума коштів. Зрозуміло, що велика частина бізнесу в тіні. Фахівці порахували і розробили законопроєкт, яким пропонують замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Це ж не просто прибрати один, не запровадивши інший, мова йде про відтермінований податок».
Експерт пояснює, якщо прибрати податок на прибуток і запровадити податок на виведений капітал, підприємець, отримавши прибуток, інвестує кошти у своє виробництво і зможе розширити його. Катамадзе додає, що такий податок адмініструвати набагато легше.