Цю допомогу від Євросоюзу спрямують на підтримку основних напрямків розвитку сільськогосподарського сектору, зокрема земельної реформи.
27 січня уряд України і Європейська комісія у Брюсселі перед початком пленарної сесії 6-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС підписали угоду про фінансування заходу «Підтримка ЄС для розвитку сільського господарства і малих фермерських господарств в Україні», повідомляє «Укрінформ».
Від уряду України угоду підписав віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, від Європейської комісії — комісар ЄС із питань європейської політики сусідства і переговорів щодо розширення Олівер Варгеї.
«Була підписана угода про підтримку розвитку агросектора, малого фермерства України. Наші європейські партнери в рамках цієї угоди погодилися надати 26 мільйонів євро на ці цілі», — сказав Олексій Гончарюк.
Очільник уряду подякував представникам ЄС за цю допомогу. Він запевнив, що мета Кабміну — «запровадження цивілізованого ринку землі».
Як відомо, профільний комітет Ради 28 грудня рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.
Після впровадження ринку землі мінімальна вартість ділянки сільськогосподарського призначення складе 25-30 тисяч гривень за гектар. Придбати землю можна буде лише безготівково. Крім того, заборонять продаж землі у 50-кілометровій зоні державного кордону.
11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.
13 листопада парламент попередньо підтримав її. У законопроєкті йдеться, що ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. Також до 1 січня 2024-го не допускається купівля землі юридичним особами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.
«Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту щороку», — зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв у інтерв’ю Громадському.