Як діяти під час сходження лавини та яка ймовірність виникнення цього небезпечного явища на Буковині цьогоріч.
12 січня через сходження лавини у Гімалаях загинуло 70 людей. Ще 15 стали жертвами снігового обвалу у сусідньому Афганістані.
У зимовий період гірський туризм є дуже популярним. Щоб не опинитися в епіцентрі стихії, пресцентр ДСНС рекомендує вивчати до мандрівки маршрут свого руху та не виходити у гори під час негоди. За можливості підтримувати зв’язок із рятувальною службою — тоді вона надасть вам необхідну інформацію про особливості погоди у тій чи іншій місцевості.
За даними Чернівецького обласного центру з гідрометеорології, ймовірність сходження лавин в Україні та Чернівецькій області низька, а умови цілком безпечні.
Що робити у разі сходження снігової лавини:
– зберігайте спокій, уникайте паніки;
– виконуйте плавальні рухи і тримайтеся, якщо можливо, з краю лавини, де швидкість руху менша;
– у пік небезпеки зніміть з себе все зайве та прийміть горизонтальне положення щодо напрямку сходження лавини;
– спробуйте створити простір навколо лиця і грудної клітки у разі зупинки лавини – це допоможе вашому диханню. Органи дихання прикрийте шарфом чи рукавицею;
– не кричіть, якщо ви опинилися всередині лавини — сніг повністю поглинає звуки, а крик та безглузді рухи лише позбавлять вас сил, кисню та тепла;
– панікуйте та не дозволяйте собі заснути.
Якщо єдиний вихід – це видертися зі снігової пастки власноруч, то дійте. Але якщо відчуваєте, що це вам не під силу, то варто дочекатися рятувальників.
«Найбільш небезпечний період сходження лавин – весна та літо. Якщо почули гуркіт снігового обвалу, потрібно спрогнозувати його шлях та відійти на безпечну відстань. Найнадійнішими укріпленнями є скелі та дерева», — зазначають рятувальники.