Напередодні свята, 24 грудня, віряни збираються на вечірнє богослужіння.
Сьогодні, 25 грудня, християни, які живуть за Григоріанським календарем, відзначають Різдво Христове. Напередодні свята, 24 грудня, римо-католики збираються на вечірньому богослужінні. А вже зранку родинами готуються до зустрічі Вифлеємської зірки.
У головній римо-католицькій святині Чернівців – Малій базиліці Воздвиження Всечесного Хреста – 24 грудня ввечері відбулася меса, яку називають Пастеркою (назва літургії пов’язана з пастирями, які першими побачили прихід Ісуса на землю).
Перед службою для прихожан костелу виступили дітки. Хлопчики та дівчатка, переодягнуті у царів та ангеликів, Святих Йосипа і Марію розповідали вірші та співали пісні, прославляючи свято. Відтак настоятель Малої базиліки отець Анатолій Шпак поставив фігурку новонародженого Ісуса до ясел у шопці – і всі вогні у костелі загорілися.
Почалася свята літургія. Зазвучали щира молитва духівників, читання Святого Письма, звук органа та піснеспіви. З першої ж хвилини присутні відчули дух Різдва.
«Безумовно, у цей день дух радості наповнює серця людей. Різдво не втрачає свого значення, своєї динаміки. Щороку на це свято серця тисяч парафіян наповнюються радістю. У Божому домі людина знаходить це духовне спілкування з Богом», – розповів у проповіді настоятель Малої базиліки отець Анатолій Шпак.
На завершення меси парафіяни храму під супровід органа заспівали колядку «Нова радість стала». Відтак кожен передав знак миру людям, котрі стоять поруч – рукостискання зі словами привітання. Це неабияк зближує парафіян костелу. Чернівчани усміхаються, вітають одне одного з прийдешнім святом, яке об’єднує людей та сім’ї.
«У це світле свято я хочу побажати всім християнам єдності і миру. Саме єдності між усіма християнами, адже нам її дуже не вистачає. Велика частина світу відзначає Різдво за Григоріанським календарем. Та для єдності християн в Україні, безумовно, було б добре святкувати Різдво разом. Але кожна з дат святкування цього свята є важлива для нас», – розповів у коменарі «Шпальті» отець Анатолій.
Ірина Болеста