Новини

Під Чернівецькою ОДА встановили чорну ялинку, прикрашену пляшками з-під ліків

Десятки тисяч людей, що живуть з ВІЛ, у 2020 році можуть залишитись без лікування.

Сьогодні, 19 грудня, у Чернівцях пацієнти та активісти провели Всеукраїнську акцію «Чорна ялинка: ВІЛ-позитивним пацієнтам не до свят».

Біля обласної державної адміністрації вони встановили чорну ялинку, прикрашену порожніми пляшками від ліків – символ, що десяткам тисяч ВІЛ-позитивних українців не до свят. Аналогічна подія відбулася у всіх обласних центрах та в Києві.

Уже з Нового року пацієнти з ВІЛ по всій Україні будуть вимушені перервати лікування через відсутність ліків. Міністерство охорони здоров’я провалило закупівлю препаратів необхідних для постійного лікування ВІЛ-позитивних людей. За оцінками БО «100% життя» до 30 тисяч людей, які живуть з ВІЛ можуть залишитися без лікування.

У Чернівецькій області терапію отримують 652 ВІЛ-позитивних пацієнти. Активісти та пацієнти звернулись до  губернатора та голови міської ради Чернівців не допустити дефіциту препаратів в області. Також закликали президента розібратись, чому життєвонеобхідне лікування для людей, які живуть з ВІЛ, не закуповують вчасно.

Фото Анастасії Бойчук

 

Коментарі