Новини

Збірка нарисів, що вийшла у чернівецькому видавництві, стала книгою року BBC

Премію в номінації Книга року ВВС – Есеїстика-2019 здобула збірка нарисів Тараса Прохаська «Так, але…».

BBC News Україна оголосила переможців 15-ої премії Книга року BBC, представленої у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Премію в номінації Книга року ВВС – Есеїстика-2019 здобула збірка нарисів Тараса Прохаська «Так, але…», яка вийшла у чернівецькому видавництві «Meridian Czernoowitz».

«Тарас Прохасько, який віддавна обіцяє нам написати роман, знову його не написав,– зазначає редактор книжки Олександр Бойченко. – Зате написав – у своєму ні з ким не сплутувальному стилі – серію шкіців чи, може, есеїв. Про що? Про одне й те саме: про майбутнє, яке було давно, і про все, що вже є, але не знати, як довго ще буде. Так, але не це тут головне. Бо головний тут – тип оповіді, в якому рефлексії стають елементами сюжету й оприявнюються не як написані постфактум, а як проговорені в момент народження. І тому ніякі це не шкіци й не есеї, а оповідання в найстрогішому значенні цього слова».

За словами Тараса Прохаська, він дуже серйозно ставиться до цієї щоденної практики короткої прози.

«Вона наближує до живої оповіді, що відповідає фізіологічній спроможності розповідати і сприймати історію випадкової думки, – міркує автор. – Бо кожен із цих текстів є лиш оформленим епізодом того, що називають впаданням у думку. Яка ніколи не припиняється, а її поширення і розширення можна хоч якось відслідкувати лише за такими фрагментами».    

Книжка цікава ще й тим, що це продукт колаборації двох митців письменника та художниці. Текстова частина поєднується з 24-ма картинами відомої київської мисткині Олени Придувалової, написаними спеціально для цього видання.

Переможець у кожній категорії отримує премію у розмірі 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Видавці «Книги року BBC», «Дитячої книги року BBC» та «Книги року BBC – Есеїстика» матимуть право використовувати логотипи премії BBC News Україна в наступних накладах книг-переможців.

Книгою року-2019 став роман Тамари Горіха Зерня «Доця» (Київ: Білка, 2019).

У номінації Дитяча книга року BBC-2019 перемогла книга «Сапієнси» Володимира Арєнєва (Харків: Ранок, 2019).

Перемогу у конкурсі читацьких рецензій здобула Інна Долгушина за її рецензію на книгу Тамари Горіха Зерня «Доця». Вона отримує звання «Читач року 2019» та електронну книгу Kindle.

Коментарі