Новини

Книжка чернівецького видавництва отримала міжнародну відзнаку

Книжка «Сова, яка хотіла стати жайворонком» Галини Вдовиченко ввійшла до престижного щорічного каталога «The White Ravens 2019».

Книжка української письменниці Галини Вдовиченко «Сова, яка хотіла стати жайворонком» з ілюстраціями Христини Лукащук увійшла до одного з найпрестижніших щорічних каталогів книжкових рекомендацій у галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «The White Ravens 2019».

17 жовтня на Франкфуртському книжковому ярмарку презентують друковану версію цього каталога (13:00 – 14:00, Frankfurt Kids – Stage Foyer). ​«Сова» Галини Вдовиченко стала однією з 200 книг 30 мовами з 50 країн світу, відзначених Міжнародною молодіжною бібліотекою у Мюнхені (International Youth Library). Відбір здійснювали за такими основними критеріями: літературний стиль, дизайн, універсальність теми, новаторство.

Авторка Галина Вдовиченко неймовірно втішена вибором фахівців і тим, що «Сова…» потрапила у міжнародний топ-перелік рекомендованих до читання книжок.

«Саме через книжки Україна може переконливо розповідати про себе світові, – вважає письменниця. – Ця книжка про те, як важливо розуміти і приймати себе, як вчитися жити поруч із неподібними на тебе, як облаштовувати наш розмаїтий світ без шкоди для себе та іншого».

За словами ілюстраторки Христини Лукащук, для неї ця перемога, з одного боку, була несподіванкою, а з іншого – свідченням того, що художниця рухається в правильному напрямку.

«Дуже часто видавці вважають мої проєкти цікавими, але неформатом, – додає Христина. – Що ж? Не думаю, що ця подія щось змінить у прийнятті таких проєктів масово, але для мене це як полярна зірка на нічному небі, котра вказує дорогу додому. До себе».

«Сова» побачила світ у дитячому артвидавництві «Чорні вівці». Окрім неї, до каталога ввійшла ще одна книжка української письменниці –«Туконі – мешканець лісу» Оксани Були. Всі 200 видань продемонструють під час Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги 2020 року на стенді Міжнародної молодіжної бібліотеки. Книжку Галини Вдовиченко в електронній версії каталога «White Ravens 2019» можна побачити тут.

Коментарі