Новини

Ліки від інсульту. Які препарати безкоштовно надають у стаціонарному медзакладі Чернівців

У стаціонарній мережі безкоштовно надають препарати для невідкладної допомоги та 100% забезпечують лікування інсульту. Що є у лікарні №3.

«Шпальта» продовжує перевірку міських медичних закладів на наявність запасів лікарських препаратів, які повинні видавати пацієнтам безкоштовно. Сьогодні відвідали міську клінічну лікарню №3.

 

Перший етап реформи медичної галузі сприяв появі у поліклініках ліків та безкоштовних медичних засобів для надання невідкладної допомоги. Другий етап реформи (у стаціонарних закладах) – заплановано на квітень 2020 року. Відповідно тоді буде інакшою система грошового забезпечення лікарень та пацієнтів.

Що і кому наразі надають безкоштовно у стаціонарній мережі, ми дізнавалися у міській клінічній лікарні №3.

«Допомогу при невідкладних станах ми надаємо безкоштовно. Також міська рада виділила кошти на лікування хворих із мозковими інсультами. Наразі маємо достатньо медикаментів для лікування інсультів згідно із протоколами. Перелік наявних медикаментів, які надаємо безкоштовно, розміщуємо на сайті. У неповному обсязі даємо ліки пільговим групам населення у всіх випадках. Також під час епідемії грипу ми надавали безкоштовно лікарські препарати для лікування пневмонії», – каже медичний директор КМУ «Міська клінічна лікарня №3» Володимир Кіршенблат.

У міській клінічній лікарні №3 є чотири відділення: інсультне, неврологічне, перше терапевтичне (тут є ліжка кардіологічні і ревматологічні), 2-терапевтичне – тут лікують захворювання легень, кишково-шлункового тракту. І лише в одному – повний курс лікування безкоштовний.

«На 2019 рік міський бюджет виділив 4,7 млн гривень на медикаменти для лікарня. Із них – тільки на інсультний центр – 3,7 млн гривень. Це вже третій рік міський бюджет забезпечує інсультний центр. Лікування у відділенні інтенсивної терапії коштує близько 650 грн/день, в інсультному центрі – 95 грн/день. Але хворі забезпечені у цих відділеннях на 100%. У інших відділеннях – 100%- безкоштовна допомога лише невідкладних станів та пільговиків», – розповідає заступник генерального директора з економічних питань КМУ «Міська клінічна лікарня №3» Світлана Романюк.

Аби цілком забезпечити повний курс лікування усіх відділень, тільки на медикаменти потрібно близько 9 млн гривень. Окрім цього, реактиви, пелюшки, деззазсоби, шприци, підгузки тощо. Це все обійдеться до 12 млн гривень, припускають лікарі.

За словами В. Кіршенблата, у лікарні дотримуються протоколів і державного реєстру. Відповідно можуть користуватися тільки держреєстром і використовувати ліки згідно із протоколами. А тому, попри прохання пацієнтів, не можуть лікувати іншими препаратами.

«Люди хочуть імпортних лікарських засобів, але ми не може це дати, бо імпорт буває втричі дорожчим. На торгах переважно фірми, які пропонують препарати вітчизняного виробництва», – каже Володимир Кіршенблат.

 

Інсультний центр

Піднімаємося у реанімацію ліфтом для перевезення пацієнтів. Наразі у реанімації інсультного центру перебуває двоє пацієнтів. За словами В. Кіршенблата, кількість інсультних викликів залежить «лише від Бога». Може бути й вісім, а може не бути жодного.

На другому поверсі лікарні на стіні роздруківка із залишком ліків.

«Оновлюємо її щотижня. Тут фактичний залишок ліків. Із переліком можуть ознайомитися пацієнти, які не мають інтернету», – каже медичний директор.

Головна медсестра Катерина Гончар демонструє нам медикаменти у лікарні.

«Це відділення інтенсивної терапії. Тут пост і кабінет старшої медсестри. Ось запаси ліків для невідкладної допомоги, їх видає старша медсестра», – показує Катерина Гончар.

За словами Володимира Кіршенблата, навіть у найгірші для лікарні часи, невідкладну допомогу тут надавали за рахунок лікарні.

Йдемо далі кабінетами. Катерина Гончар демонструє нам повні шафки з ліками. Каже, запаси постійно поновлюють.

Далі на коридорі бачимо прилад, де розробляють паралізовані кінцівки хворих. Такий прилад для реабілітації після інсульту на всю область є лише у чернівецькому інсультному центрі, каже Володимир Кіршенблат.

Попри цілковиту забезпеченість закладу ліками, пацієнтам з інсультом доведеться витратитися, аби зробити комп’ютерну томографію.

Оскільки у лікарні є лише приватний томограф, вартість одного знімка вартує 1200 гривень у робочий час, у позаробочий – 1500 гривень.

«Комп’ютерний томограф коштує близько 12 млн гривень. Ще два роки тому створили комісію міської ради з вивчення цього питання. Але коштів так і не виділили. Нам потрібно, аби міський бюджет для проведення томографії погашав на рік мільйон гривень. Адже у випадку інсульту знімок потрібний іноді й не один», – каже В. Кіршенблат.

За словами лікаря, якщо за пацієнта з інсультом немає кому заплатити за томографію, лікують за симптомами.

До слова, лікарі інсультного центру кажуть, що згідно із рішенням виконкому Чернівецької міської ради, безкоштовно лікуватися у міській клінічній лікарні №3 та інсультному центрі безпосередньо, можуть мешканці Чернівців, які зареєстровані у Чернівцях, або працюють на одному з підприємств міста, яке платить податки. Інші пацієнти, охочі тут лікуватися, повинні платити благодійні внески.

 

Ольга Максимюк

Фото Євгенії Калюжки

 

Коментарі