Фотограф Тарас Перун презентував у Чернівцях свою виставку. Фото

Експозиція триватиме до 2 жовтня.

19 вересня у «Steinbarg Gallery & Cafe» відбулося відкриття фотовиставки чернівецького фотографа Тараса Перуна. 

Він займається фотографією з 1978 року. Провів вісім персональних фотовиставок, був учасником більше 70 групових і колективних експозицій у різних містах України, Польщі, Румунії, Австрії, Німеччини, Італії, Китаю.

Фотограф використовує такі основні види художнього друку, як фотографічний літ-принт, гумбіхроматний монохромний і кольоровий друк, гумойль та бромойль.

Чернівецький фотограф Борис Савельєв про свого колегу каже: «Сьогодні, в епоху тотальної комп’ютеризації, більшість молодих людей знає, що означає термін P2P (це однорангова комп’ютерна мережа. Або дослівно – від рівного до рівного)».

У житті фотографа Тараса Перуна ця абревіатура відіграє провідну роль.

«Perun to Photography – невипадково випускник кафедри оптики Чернівецького університету. Певний час працював на цій же кафедрі, вивчав теорію і практику, освоював фізичні та хімічні процеси отримання й обробки зображень, трансформуючись з інженера у фотохудожника, випробовуючи і змінюючи камери, як рукавички…
Perun to Print – сьогодні, коли мільйони людей знімають мільярди фотографій, тільки незначну частку відсотка можна вважати фотографами – це ті творці, які доводять свої зображення до виставкового відбитка, і в це обмежене число майстрів безумовно входить .
Perun to Processes – які техніки він застосовує, запитаєте ви? Віддав на принтер і фото готове, навіщо старатися? Однак у житті є люди, яким мало віддати на принтер, їм важливий процес і результат! Фотографічний літ-принт, гумбіхроматний монохромний і кольоровий друк, гумойль, бромойль – ось основні види художнього друку, здатні висловити і доставити радість фотографу Тарасу! Він це друкує лише для себе, стаючи алхіміком під ультрафіолетом, у проявочній ванні і виміряючи частки міліметра під час реєстрації шарів фінального зображення.
Perun to Perfect – у результаті ви бачите на стіні унікальні авторські відбитки музейного рівня талановитого фотографа, істинного художника, прекрасного майстра в розквіті творчих сил – Тараса Перуна. А до чого тут комп’ютер? А до того, що іноді негативи і файли треба обробити на комп’ютері, а це не у ворді текст набрати… Ось так він і знімає, друкує, живе», — розповідає Борис Савельєв.

Фото Євгенії Калюжки

 

Залишити відгук