Сьогодні у музеї просто неба стартує «Осінь весільна». Програма фестивалю

Під час обласного фольклорно-етнографічного свята вже традиційно відтворять колоритні автентичні обряди весілля зі співами і танцями.

фото Альони Чорної

8 вересня о 12:00 у  Чернівецькому обласному державному музеї народної архітектури та побуту відбудеться п’ятий фольклорно-етнографічний фестиваль «Осінь весільна». На святі вже традиційно відтворять колоритні автентичні обряди весілля зі співами і танцями. У програмі заходу, опублікованій на сайті Чернівецької ОДА, – виступи у виконанні народних аматорських колективів Буковини та гостей з інших областей України.

Як і водиться на справжньому весіллі, гостей свята зустрічатимуть музики та дружки з дружбами. Обрядові дійства будуть відбуватися на обійстях та на головній сцені музею. Цього року відвідувачів потішать багатою весільною обрядовістю буковинського краю кращі художні аматорські колективи з усіх етнографічних регіонів області. Зокрема народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив Народного дому села Банилова, що на Вижниччині, (керівник – Микола Мазуряк) продемонструє обряд «наряджання весільного деревця», а народний аматорський фольклорний колектив «Джулинець» клубу села Ширівців Хотинського району (керівник – Сергій Балук)  – «виряжання молодого до шлюбу». Народний аматорський фольклорний колектив «Вишиванка» будинку творчості та дозвілля села Черепківців Глибоцької міської ОТГ (керівник – Василь Репчук) покаже «приходини з сорочкою до молодого».

Народний аматорський фольклорний колектив «Барвистий розмай» культурно-просвітницького центру міста Чернівців (керівник – Інна Атодиресе), аматорський оркестр народної музики «Династія» будинку творчості та дозвілля села Чагра Чагорської сільської ОТГ Глибоцького району (керівник – Віталій Габор) та народний аматорський ансамбль народного танцю «Юність» Центрального палацу культури міста Чернівців (керівник – Іван Петрусяк) презентують обрядове весільне дійство, яке побутує у селі Товтрах Заставнівського району.

«Присутніх на святі будуть вітати народні аматорські ансамблі народного танцю «Топорівчанка» будинку культури села Топорівців та «Букурія» будинку культури села Динівців Новоселицького району, керівники – Олена Рогожа та Сергій Рябко. Нагадаємо, ще у 80-х роках минулого століття свято весільної обрядовости заснував знаний етнограф та фольклорист, багаторічний завідувач кабінету Учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений працівник культури України Авксентій Яківчук», – йдеться у повідомленні.

Паралельно з весільним дійством усі охочі зможуть придбати на згадку вироби народних умільців буковинського краю. Працюватимуть заклади громадського харчування та ігрові майданчики.

Як «Осінь весільна» проходила минулого року, дивіться тут. 

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук