Новини

На Буковині знімали документальний фільм про хор Верьовки

Музичну стрічку «Хор Верьовки» знімають за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

фото facebook.com/BukovynaKinoCommision/

В Україні проходять зйомки документального фільму про історію всесвітньо відомого Національного заслуженого академічного народного хору України імені Г. Верьовки. Музична стрічка «Хор Верьовки» розповість не тільки його історію, але й розкриє синкретизм українського фольклору у сучасних музичних відеокліпах на відомі українські народні пісні. Зокрема знімальний процес відбувся й у Хотині. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Буковинської кінокомісії. Режисером стрічки став Володимир Шпак. За його словами, Хотинська фортеця – дуже атмосферне і мальовниче місце.

«Тут час ніби зупиняється. Ідея знімати загальні й атмосферні плани саме тут з’явилася в нас ще задовго до зйомки, і я дуже вдячний нагоді заявити ці широти у нашому фільмі. Кадри, які ми відзняли на схилах Хотинської фортеці, вражають своєю красою. Ми спеціально взяли квадрокоптер, щоб відзняти таємничі візерунки на стінах фортеці – «Вавілони» та «Голгофи»», – розповів режисер.

Музичну стрічку знімають за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Ідея фільму стала переможцем конкурсу «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору». Зйомки триватимуть до кінця жовтня по всій Україні. У 2020 році «Хор Верьовки» представлять в обмеженому прокаті, але пізніше фільм покажуть на телебаченні.

фото facebook.com/BukovynaKinoCommision/

Довідка

Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки — український професійний хоровий колектив, заснований 11 вересня 1943 року в Харкові. Організатором і першим керівником колективу був Григорій Верьовка, котрий очолив його разом зі своєю дружиною Елеонорою Скрипчинською. До першого складу хору увійшли 134 виконавці: 84 хористи, 34 артисти оркестру, 16 артистів балету. Від 1944-го колектив базується в Києві. Хор Верьовки гастролював у Мексиці, Канаді, Франції, Швейцарії, Росії, Білорусі, Польщі, Німеччині та низці інших країн світу, він традиційно є учасником великих українських державних заходів. Має багато національних і міжнародних відзнак, зокрема за великий внесок у справу миру й дружби між народами нагороджений срібною медаллю Всесвітньої ради миру. Станом на 2015 рік у колективі понад 150 чоловік — це найбільший український професійний хор.

Зйомки документального фільму "Хор Верьовки" розпочато #ЗапідтримкиУКФ

Gepostet von Фільм "Хор Верьовки" am Dienstag, 20. August 2019

Коментарі