Новини

На Центральній площі Чернівців встановили розпилювач води. Фото

Його встановили на спекотний період, коли температура повітря перевищує 30 градусів тепла.

Упродовж двох днів температура повітря у Чернівцях перевищує 30 градусів. Аби містяни та гості мали змогу трохи охолодитися, на Центральній площі встановили розпилювач води.

Раніше такі імпровізовані фонтани були і на Соборній, проте цього разу розпилювач встановили лише на одній площі.

Редакція «Шпальти» впродовж дня телефонувала у Департамент ЖКГ міської ради, аби дізнатися, де ще у Чернівцях працюють імпровізовані фонтани. Та ні з ким зв`язатися нам не вдалось.

Фото Ірини Болести

Окрім цього, ми зібрали для вас прості правила від МОЗ, як «не закипіти» у спеку та захиститися від перегрівання, перебуваючи вдома, в офісі, у транспорті чи на вулиці.

  • Менше кави – більше води

Кава, алкоголь, солодкі напої – не найкращий вибір у спеку, а великі дози можуть призвести до зневоднення. Натомість пийте воду впродовж дня. Не орієнтуйтеся на норми – пийте, скільки хочеться. І нагадуйте про пиття вашій дитині, адже діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більше ризикують наразитися на зневоднення.

  • Замість гарячої солянки – овочевий салат

Гаряча і жирна їжа – це додаткове теплове навантаження, яке вам точно не потрібне у спеку. Перейдіть на більш легкий раціон – холодний борщ чи окрошку, овочеві салати тощо. Крім усього, ви рідше вмикатимете плиту, і в домі буде прохолодніше.

  • Вимкніть вентилятор і прийміть душ

Електричні вентилятори не допоможуть при температурі 30+. Більш надійний спосіб – прохолодний душ або ванна. Якщо у вас є кондиціонер – звісно, використовуйте його.

  • Перенесіть прогулянки і тренування на ранок або вечір

Найбільш небезпечний час – з 10:00 до 16:00. Старайтеся залишатися у приміщенні. Якщо тренуєтеся за високої температури – уважно стежте за своїм станом. Швидке серцебиття разом із відчуттям нестачі повітря, запамороченням – сигнал, що тренування треба негайно припинити.

  • На вулиці потрібно триматися у тіні

Це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відображають сонячні промені та/або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води. Засмага – ознака того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання.

  • Одягайте легкий світлий одяг, головний убір та сонцезахисні окуляри

Одяг зі щільно тканих матеріалів захищає найкраще (наприклад, котон, легкі бавовняні тканини). Окуляри мають бути передусім зручними, практичними і насправді захищати очі (100% UVA/UVB захист).

  • Використовуйте сонцезахисний засіб

Крем, спрей тощо широкого спектра дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище. Це треба робити також і в хмарні та прохолодні вітряні дні.

  • Дбайте про тих, хто поруч

За жодних обставин не залишайте дітей чи домашніх тварин в автомобілі. Навіть якщо виходите на хвилинку. Головне правило під час перегрівання – негайно переміститися у прохолодне приміщення.

 

 

 

Коментарі