Новини

Пауль Пшенічка та Степан Мельничук видали для семикласників підручник з фізики

Книгу надрукував чернівецький видавничий дім «Букрек».

До наступного навчального року видавництво «Букрек» презентувало новий підручник із фізики для семикласників. Його авторами стали переможець національної премії «Global Teacher Prize Ukraine» 2017 року, педагог із понад 45-річним стажем Пауль Пшенічка та вчений, заслужений діяч науки і техніки України, ексректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук.

Як анонсувало видавництво, теорія, практичні задачі, дослідницькі завдання у книзі сформульовані так, щоб зацікавити і мотивувати учнів пізнавати світ. Світ, закони якого стають зрозумілішими завдяки фізиці.

У коментарі «Шпальті» один із авторів книги – Пауль Пшенічка – розповів, що заклав у підручник свою концепцію, якою займається більше 30 років.

«Коли людина тільки починає вивчати щось, вона повинна зрозуміти, по-перше, навіщо це треба. Наприклад, вивчаєте 2-ий закон Ньютона – для чого? Аби навчитися будувати автомобільні, ракетні двигуни – всюди треба фізики. Все це дітям треба добре пояснювати, особливо зараз, коли цей предмет довели вже до ручки. По-друге, як треба вчитися? Свої знання одразу використовувати, а не просто накопичувати. Як із велосипедом. Можна довго розповідати, як їздити на велосипеді, але якщо не спробуєте – не будете знати, як це. Практика полягає у простих принципах», – каже Пауль Пшенічка.

Також автор розповідає, що постійно переписує свої книги, аби вони відповідали всім технологічним процесам світу.

«Я, наприклад, дивлюся зараз перші підручники – їх, напевно, давно треба викинути. Там є деякі речі, про які всі вже давно забули. Хто зараз знає, що таке пропелер? Думають, це те, що у Карлсона. А справа ж у тому, що авіація перейшла на реактивні двигуни. Мав би більше часу – сів і переписав би цей підручник, щоб доповнити його побільше. Вони мають підлаштовуватися під те, що робиться навколо нас», – каже Пауль Пшенічка.

Читайте також: Навчити вчитися. Заслужений учитель України Пауль Пшенічка виступив

 

Коментарі