Новини

У Чернівцях покажуть фільм про румунський період життя Пауля Целана

Також чернівчани зможуть поспілкуватися з письменником та журналістом Гансом Берґелем.

5 і 6 червня Deutsches Kulturforum östliches Europa за підтримки Gedankendach проводить у Чернівцях дві цікаві зустрічі.

5 червня о 17:00 чернівчани та чернівчанки матимуть нагоду поспілкуватися з письменником і журналістом Гансом Берґелем.

«Це людина, яка є свідком цілої епохи – він, етнічний німець, народився 1925 р. поблизу румунського міста Кронштадта, політичний в’язень, неугодний режиму письменник, якому 1968-го вдалося за сприяння Гюнтера Грасса перебратися до ФРН. Берґель був особисто знайомий із деякими чернівецькими письменниками: Ґреґором фон Реццорі, Альфредом Марґул-Шпербером, він є автором публіцистичної збірки “Bukowiner Spuren”, яка містить спогади про них. Тривалий час Ганс Берґель мріяв побувати у Чернівцях, і тепер він надзвичайно радий можливості побачити сучасні місто й поділитися з містянами та містянками своїми спогадами», – йдеться в анонсі.

Розмова та коротке читання текстів Ганса Берґеля відбудуться німецькою та українською мовами.

6 червня нас чекає не менш цікавий захід за участю режисера Фрідера Шуллера (Румунія, Німеччина). Відбудеться демонстрація фільму про румунський період життя Пауля Целана «Im Süden meiner Seele» (1988/1989). Робота над фільмом велася в останні роки режиму Чаушеску, й режисерові доводилося долати неабиякі перешкоди, аби цей фільм став можливим.

Для спілкування з режисером центр забезпечує переклад. Фільм демонструватимуть німецькою мовою.

Коментарі