Новини

У Чернівцях збирають гроші на дихальні антибактеріальні фільтри для поспішайок

Один такий фільтр можна використовувати тільки один день.

У Чернівцях збирають кошти на закупівлю дихальних антибактеріальних фільтрів для немовлят, які народилися передчасно. Представники Асоціації батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки» оголосили збір на 7,5 тисяч гривень. Цієї суми має вистачити, аби закупити близько 100 фільтрів. Про це у коментарі «Шпальті» розповів регіональний представник асоціації в Чернівецькій області Олексій Марчук.

«В умовах будь-яких реанімацій, які зараз є в Чернівцях, ці фільтри в лікарнях не виділяють. З власного досвіду знаю, коли ми з дитинкою були в реанімації, таких фільтрів не було. Та їх ефективність помітна, адже основна проблема передчасно народжених дітей – розлади дихальної системи, бо легені не готові самі дихати. Це призводить до інфекції дихальних шляхів, запалення легень… Фільтри дають можливість убезпечити їх, інфекція не потрапляє в них, тож вони, безперечно, потрібні. Основне, що треба знати, – їх необхідно міняти щодоби»,  – розповів Олексій Марчук.

Це не перший збір небайдужих на потреби «ранніх пташок». Минулого разу збір у 10 тисяч гривень вдалося зробити за три тижні. За ті кошти купили 130 дихальних фільтрів.

«Тоді ми думали, що цих фільтрів вистачить на півроку. Але в умовах реанімації Першого пологового будинку їх вистачило тільки на три місці. Це ж завжди непередбачувано, скільки буде таких діток і який темп їхньої реанімації… Це все індивідуально, чим менша дитина – тим більше часу вона проводить на штучній вентиляції…», – додав Олексій.

Ціна одного фільтру на ринку – від 70 до 100 гривень. Та волонтери вийшли на безпосереднього постачальника, який зробить знижку під час оптовою закупівлі фільтрів – від 100 штук. Їх передадуть на потреби всіх «ранніх пташок» Чернівців.

«Основний принцип – батьки безоплатно зможуть їх узяти, адже день у реанімації такої дитинки і так коштує приблизно 1000 гривень, тим паче, їх не завжди вдається знайти у Чернівцях», – сказав Олексій.

Врятувати маленьке життя можна, перерахувавши гроші на рахунок.

Приватбанк: 5168 7573 1813 3552  на ім’я Марчук Олексій Степанович.

 

 

 

Коментарі