Афіша, Новини

У Чернівцях стартував національний чемпіонат із фольклору. Фото

Свою творчість презентують близько 100 фольклорних колективів із різних куточків України та світу.

4-5 травня у Чернівцях проходить ІІІ національний чемпіонат із фольклору «EUROFOLK-Чернівці 2019».

Свою творчість демонструють близько 100 фольклорних колективів із різних куточків України та світу.

Гурт із Латвії «Koris Garkalne» презентував гостям народні пісні в складних обробках професійних композиторів. Керівник «Koris Garkalne» Евіта Таранда розповідає, що в Україні вони вперше. Ще не встигли познайомитися з Чернівцями, але після концертів обов’язково підуть на екскурсію з гідом.

Член журі, керівник ансамблю народної пісні та побутового танцю «Оксамит» Лариса Купчинська каже, що є багато колективів, які доносять народні пісні до глядачів.

«Велику роль для самих учасників створює цей фестиваль. Найперше – це творчий обмін. Також є дуже багато колективів, які планували вже завершити свою творчість, не вірячи, що це потріно комусь. І ось на таких заходах вони відроджуються, бачать свою важливість і необхідність. Ця творчість і їм сил додає, і самим глядачам та слухачам», – каже пані Лариса.

Колектив «Веселка» з Харківщини під керівництвом Каріни Вакуленко представив цикл слобожанських веснянок разом зі стильним музичним оформленням та хореографічним номером.

«Ми поєднали спів, музику і танець. Все вдалося реалізувати, бо живемо мистецтвом, відчуваємо свою стихію, тож із радістю нею ділимося», – зауважує Каріна.

А учасники хореографічного ансамблю пісні і танцю «Дністер» приїхали з сусіднього міста Заліщиків.

«Ми вперше беремо участь у такому масштабному фестивалі. Це чудовий досвід і творча реалізація», – поділилися дівчата.

Захід відбувається у рамках музичних свят «Євро фолк» – Світ – це телебачення. Музикальні свята проводять у різних містах і країнах Європи впродовж року під егідою Європейської асоціації фольклорних фестивалів – ЕАFF (офіційний партнер UNESCO ).

Основною метою Європейської асоціації фольклорних фестивалів EAFF є популяризація традиційних народних мистецтв, підтримка розмаїття основних традиційних цінностей та ідентичності різних національностей.

Виступають колективи у Літньому тетрі до 5 травня. Концерт завершується о 17:00. Вхід вільний.

Фото Альони Чорної

Коментарі