У головній синагозі Буковини виступили австрійські музиканти гурту «Di libe layt». Фото

У рамках туру «The Magic Carpatian Music Tour» вони виступили разом з українськими музикантами з Ukrainska Silska Orchestra.

18 квітня у головній синагозі Буковини (вул.Садовського, 11) відбувся спільний концерт австрійських клезмерів із гурту «Di libe layt». У рамках туру «The Magic Carpatian Music Tour» вони виступили разом з українськими музикантами з Ukrainska Silska Orchestra.

US Orchestra (Ukrainska Silska Orchestra*) – троє молодих музикантів, що грають українську традиційну інструментальну музику, яку віднаходять у фольклорних експедиціях та музичних архівах. Це танцювальна музика Західної та Центральної України, яку грали у маленьких містечках та селах ще сто років тому.

Наставником гурту «Di libe layt» («Милі люди») є знаний музикант та дослідник клезмерської музики Ісаак Лоберан (Відень). Мета туру – не тільки концертна діяльність, але й обмін досвідом, живе спілкування з глядачем, спільний пошук перспектив розвитку напрямку у наші дні.

До дебютного альбому гурту «І» ввійшла музика емігрантів із Галичини і Поділля, що потрапили до Америки на початку ХХ століття. Їхню гру у 1920-30х роках видали американські звукозаписувальні компанії «Columbia Records» та інші – і це були перші записи української традиційної танцювальної музики.

Гурт брав участь у багатьох музичних подіях України, Польщі, Греції та Німеччини.

 

Фото Ірини Болести

Залишити відгук