Новини

У чернівецькому видавництві презентують книжку філософа науки Людвіка Флєка

Книга присвячена проблемам теорії пізнання та філософії науки.

Наприкінці березня у «Видавництві 21» виходить друком перше українське видання книжки медика, бактеріолога, філософа науки Людвіка Флєка «Як постає та розвивається науковий факт. Вступ до вчення про мисленнєвий стиль і мисленнєвий колектив».

Переклад – Стефанії Пташник.

Вперше праця Людвіка Флєка вийшла 1935 року (Швейцарія, м. Базель, видавництво Бено Швабе). Українське видання книжки «Як постає та розвивається науковий факт» відкриває ґрунтовна, інформаційно насичена передмова Стефанії Пташник, в якій ідеться про постать Людвіка Флєка, історію написання та долю цієї його праці, а також окремі її ключові моменти.

«Ця книга присвячена проблемам теорії пізнання та філософії науки, і це – одне з перших епістемологічних досліджень того, як постає наукове знання, – говорить про книгу Людвіка Флєка Стефанія Пташник. – У ній викладено теорію про мисленнєвий колектив і мисленнєвий стиль – наукові концепції та поняття, які сьогодні виразно асоціюють із Флєковим іменем». І продовжує думками про основоположну тезу Людвіка Флєка: «Спираючись на факти з історії медицини, автор формулює свою центральну тезу: будь-яке знання зумовлено культурно та історично, і тому для інтерпретації наукових фактів необхідне знайомство з поглядами попередніх епох, себто з історією пізнавального процесу».

Це ще одна книжка серії «Меридіан серця», в якій виходять праці німецькомовних авторів родом із України. Видання здійснено за підтримки Goethe-Institut в Україні та Представництва Австрійської служби академічного обміну (м. Львів).

З нагоди виходу книжки Людвіка Флєка «Видавництво 21» з 21 по 31 березня проводить на своєму офіційному сайті її передпродаж.

Коментарі