Новини

Це не дієта. Поради отця Анатолія Шпака, як правильно постити

11 березня розпочався Великий піст, який триває 48 днів. 

Цьогоріч Великий піст розпочався 11 березня і триватиме до Великодня, 28 квітня. У цей час душа людини очищується від гріхів і спокус. Тому впродовж 48 днів важливо дотримуватися не лише обмежень у їжі.

Настоятель костелу Воздвиження Всечесного Хреста Анатолій Шпак розповів «Шпальті», чому піст – це не дієта та як правильно його тримати.

«Піст − це особливий період, адже тоді людина може подбати про стан своєї душі. Сьогодні люди ведуть «споживальницький» спосіб життя та надають увагу матеріалізму: догоджають своєму тілові і забувають про власну душу», – каже настоятель.

За словами отця Анатолія, призначення посту – творити покаяння. Звільнитися від своїх гріхів та усвідомити, що, крім тіла, яке має людина, ще є душа.

«Від багатьох зараз можна почути: «О, почався піст. Можна скинути декілька зайвих кілограмів, то я буду постити». Піст не потрібно плутати з дієтою. Так не потрібно думати. Дієта нічого спільного з постом та Богом не має. Людина шукає у цьому вигоду для тіла. Фактично в період посту ви повинні навчитися керувати та опановувати власне тіло».

Люди знають, що є певна класифікація продуктів, які можна, а які – ні. Проте отець Анатолій каже, що під час посту кожен має навчитися виробити силу волі, загартувати власний дух та очистити серце.

«Я за те, щоб люди дотримувалися певних правил та обмежували себе у стравах. Та якщо людина цього не робить, то в цьому немає гріха», – додає священик.

За словами отця, вірянин може вживати їжу тричі на день. Тільки в п’ятницю не можна їсти м’ясні продукти. Більше обмежень у римо-католицькій церкві немає. Адже суть посту в тому, щоб наблизити людину до Бога – через молитву, покаяння та доброчинність.

«Раніше були строгі пости перед причастям, вони є зараз у православній церкві. Римо-католицька ж не робить акцент на пості перед причастям. Насамперед людина повинна прийти з чистим серцем. Часто з’являються на сповідь і навіть не знають, що казати священику. Люди не вміють визнавати свої помилки. Вони масово тримають піст із думкою: «Головне – не їсти».

Проте перед причастям людина повинна виконати зовсім інші умови: зробити іспит совісті, перечитати заповіді Божі, жаліти за своїми гріхами та прийняти тверде рішення більше не чинити їх. Окрім цього, вона має щиро та відкрито висповідатися (без сорому та страху) і зробити винагородження Богові, ближньому.

«Якщо людина так підійде до всього, то це буде найкраще переживання посту. Сьогодні ж люди вдаються в дієту, але це зовсім інша дорога. Посидіти на дієті ви зможете й у зовсім інший день. А це – час для покаяння та навернення».

 

Коментарі