Моя хата – картонна коробка. У Чернівцях провели акцію за доступне житло. Фото

Мета всеукраїнської акції – привернути увагу до проблеми доступного житла для молоді.

Веукраїнська акція «Моя хата» сьогодні відбувається у 10-ти обласних центрах. У Чернівцях паперову інсталяцію з коробок встановили на Соборній площі, неподалік зупинки. Організовують такий захід молоді активісти.

Вони говорять про те,  що невлаштованість у рідній країні змушує молодих людей шукати щастя деінде. Тому мета акції «Моя хата» – привернути увагу до проблеми доступного житла для молоді. І її, вважають активісти, треба вирішувати негайно. Потрібно збільшити фінансування державних програм для молоді (програму пільгового молодіжного кредитування житла зокрема).

До встановлених на Соборній площі коробок приклеєний напис «Заходь у гості» та «У мене немає дому». Також встановлений напис з великим QR-кодом, за яким можна переглянути відеоролик на тему молодіжного кредитування житла.

Самі коробки – це, власне, символ бездомності, бідності, поневірянь іншими країнами. У деяких містах до цієї акції підійшли дуже креативно, і з картонних коробок зробили справжні міні-хатинки, в деяких же обласних центрах активісти одягали картонні коробки у формі будиночка на себе.

На 2019 рік Держбюджетом передбачено 30 млн. грн. на молодіжне житлове кредитування. Сам Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву рекомендував закласти в бюджет 2019 року видатки в розмірі 857 млн. грн. на пільгове іпотечне кредитування молоді, тобто 3,5% від запропонованого.

Згідно з розподілом коштів загального фонду Державного бюджету на 2019 рік на програму будівництва доступного житла на Чернівецьку область виділено 2144000 грн.

«За відповідною інформацією, у черзі за програмою молодіжного кредитування у Чернівцях стоять 15 сімей. Це гарний показник, порівняно з іншими містам, де на черзі і 200-300 сімей. Саме тому в підтримку молодіжного кредитування в Україні ми втілили в життя цю акцію. Інсталяція символізує житло, яке може дозволити собі молодь, зважаючи на підтримку держави та систему молодіжного кредитування», – розповів у коментарі «Шпальті» один із активістів-організаторів акції у Чернівцях Василь Опеченик.

На сьогодні, як стверджують учасники акції, аби отримати майже безвідсотковий кредит на житло, потрібно простояти в черзі десятки років. За їхніми словами, молодь виїжджає за кордон і навіть в тих важких умовах праці їм легше жити і знімати житло там, аніж в Україні.

Наталія Фещук

Фото Євгенії Калюжки

Залишити відгук

Залишити відгук